Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

październik 25, 2018 20:58

Drodzy Poemaxowicze!

tydzień temu opłaciłem usługi hostingu dla naszego portalu na następny rok w kwocie 275,88 zł. W ramach hostingu na Vipserv.org korzystamy obecnie z pakietu VIP600, który daje nam 27GB transferu na miesiąc i przestrzeń dyskową o wielkości 6GB. Jeśli chodzi o transfer, to jesteśmy dalecy od limitu, bo wykorzystujemy około 10GB, a w najlepszych miesiącach dochodziliśmy do 14GB, czyli zużywaliśmy niewiele ponad połowę. Natomiast przestrzeń dyskową, czyli to, na czym zapisywane są Wasze publikacje, mamy zapełnioną już w ok. 65% (po trochę ponad półtora roku działalności), zatem za jakiś czas będziemy musieli przejść na wyższy pakiet hostingowy, który jest ponad dwukrotnie droższy.

Przypominam, że środki na nasze funkcjonowanie pochodzą ze zbiórki na zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/aj89mj), przeprowadzonej w lutym 2017 roku w celu uruchomienie Poemaxu jako kontynuacji zamykanej wówczas Poemy. Dzięki hojności uczestników zbiórki udało nam się wówczas zgromadzić kwotę 1752,41 zł, pochodzącą z 21 wpłat (w tym jedna wpłata wyniosła ok. 1000 zł).
Obecnie - po pokryciu dotychczasowych kosztów, ale i po kilku dodatkowych wpłatach od darczyńców - na koncie zrzutki pozostaje 1127,77 zł, co jest kwotą bezpieczną, zapewniającą nam spokojne funkcjonowanie przez dłuższy czas. W szczególności, jeśli zajdzie konieczność przejścia na wyższy pakiet, który kosztuje 554,28 zł, to stać nas będzie na opłacenie kolejnych dwóch lat działalności portalu.

W imieniu Rady Programowej i Redakcji bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom, dzięki którym portal istnieje i się rozwija. Mamy nadzieję, że w przyszłości dalej będziemy mogli liczyć na Wasze wsparcie. Poinformuję w tym miejscu, gdy tylko pojawi się taka potrzeba.

Paweł Biliński


 • październik 25, 2018 21:29

  Dziękuję Pawle za to że czuwasz, mało korzystając z portalu a nam zapewniasz przestrzeń do wyżycia się.
  Pozdrawiam serdecznie

 • październik 26, 2018 21:20

  O tak, finanse - żeby istnieć trzeba płacić.
  Dobrze, że jest Ktoś, kto dba i pięknie przypomina.
  Zaglądam, pamiętam, dziękuję.
  Pozdrawiam