Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

maj 22, 2017 08:50

Z pewnością już prawie wszyscy wiedzą, że lada moment odbędzie się impreza poetycka pod nazwą PORT POETYCKI, którą organizuje ekipa pod dowództwem Barbary Janas-Dudek, w Chorzowie w dniach 2-3 czerwca.
Ekipa Poemaxu spotyka się w dniu 3 czerwca na godzinę przed otwarciem imprezy głównej, tj. o godzinie 15. w restauracji pod wieżą, dzwonnicą albo w sali kolumnowej... :) Mam nadzieję, że się odnajdziemy.

Czekamy tam na Was, postaramy się wzajemnie przedstawić, zawrzeć wieloletnie przyjaźnie i odświeżyć stare. W międzyczasie być może uda się nam ogłosić i nagrodzić zwycięzcę konkursu prowadzonego wspólnie z Wytrychem. [Zgłoszenia do 25 maja, szczegóły pod logo na naszej stronie].

Jeśli ktoś jeszcze nie dokonał zgłoszenia, a chciałby wziąć udział w Porcie Poetyckim, najlepiej zrobić to przez stronę FB Basi Janas-Dudek:
https://www.facebook.com/barbara.janas.dudek?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf.

Wśród atrakcji portowych znajdzie się oczywiście wspólne czytanie wierszy i 'afterparty', być może nasze własne, ale imprezą dodającą wszystkiemu prestiżu będzie niewątpliwie koncert Joanny Trzepiecińskiej, na który darmowe bilety posiada PORT, i chętnie je rozda, ale pod dwoma warunkami:

- należy zgłosić mailowo swoje uczestnictwo w porcie;
- należy w dniu imprezy (PRZED imprezą, tj. przed godziną 16-tą) odebrać darmowy bilet u organizatorów.

DO ZOBACZENIA!


  • maj 22, 2017 23:44

    Grzegorz Bronakowski :), Tomasz Gil to post dla Was.
    I dla całej reszty Poemaxowiczów.

  • maj 23, 2017 07:19

    Sądzę że warto byłoby podać tu maila na który można się zgłaszać.

    Konto usunięte

    2-5

  • maj 23, 2017 07:24

    portpoetycki@wp.pl

  • maj 23, 2017 12:18

    Wywołałaś mnie do tablicy. Wysłałem zgłoszenie, ale nie wiem, czy będę. - Te kilometry od Krakowa....
    :-)

    Konto usunięte

    2-32-32-32-32-32-3

  • czerwiec 06, 2017 12:40

    Gdyby ktoś pytał jak było... trudno było by nie odpowiedzieć jednym słowem, które jest akurat nieparlamentarne, aczkolwiek pozytywne. :)

    Poemax zaprezentował się na scenie Portu od mocnej strony, rzecz można "z przytupem" :). W kularach udało nam się upić Contigo, ale niestety po pijaku wygląda i mówi identycznie jak na trzeźwo, tylko wolniej. Zupełnie jak ja. :) Mamy nadzieję, że zawiązały się też szczere i długotrwałe więzi poetyckie i pozapoetyckie, pomiędzy pomaxowiczami oraz całą resztą zadeklarowanych poetów, a przede wszystkim, mamy nadzieję, że powstanie teraz wiele świetnych wierszy pisanych w przypływie poportowego natchnienia.

    Chorzów. Magia. Nie może nie być nas tam za rok... i piszę to ja, chyba jedyna reprezentantka północnej Polski, która spędziła 8,5 godziny w polskim busie z arabskim terrorystą na fotelu obok.

    Relacje z Chorzowskiego Portu Poetyckiego odnajdziecie na FB, a także tutaj:

    Relacja fotograficzna i wrażenia Pawła Dąbrowskiego: http://paweldabrowski-art66.blogspot.com/2017/06/moj-tekst-na-port.html

    Wrażenia Magdaleny Gałkowskiej:
    http://fabrykatanichbutow.blogspot.com/2017/06/dziennik-jawnogrzesznicy-55.html

    Nasz fanpage i zdjęcie okolicznościowe :)
    https://www.facebook.com/Poemax-portal-poetycki-470637139993611/


  • czerwiec 06, 2017 13:44

    Trochę przesadzasz, jestem z mazur, serca częścią na zawsze z BSTK, a pokrętnie, ale z podobnej lokalizacji startowałem. Z tym że nie czytałem, ale jak mogłaś zauważyć to chyba nawet na zdrowie wszystkim. Za rok, za rok.

    Konto usunięte

    2-5

  • czerwiec 06, 2017 13:56

    Podobało się? :)

  • czerwiec 06, 2017 14:38

    Hm, to trudne pytanie. W sumie to tak. Poza tym jestem umówiony z nowym kolegą który zbierał puszki na dworcu na kolejną kilkugodzinną rozmowę, z tego miejsca pragnę go pozdrowić. Pozdrawiam.

    Konto usunięte

    2-5

  • czerwiec 06, 2017 15:05

    Was też oczywiście miło było spotkać, żeby nie wyszło że nie.

    Tak zupełnie serio to było dobre wydarzenie, każdy mógł spotkać wiersz dla siebie, a nawet kilka. I najważniejsze że był luz, a z tym takie imprezy mi się nie kojarzą.

    Konto usunięte

    2-5

  • czerwiec 06, 2017 15:29

    A mnie się podobała formuła. Poza tym, że można było spotkać mnóstwo ludzi znanych tylko z internetu, królowała sama czysta poezja. Zero komercji, zero krytyki, zero komentarzy. Tak chyba nigdzie indziej nie ma.

  • czerwiec 06, 2017 15:30

    I cieszę się, że przyjechaliście. :)

  • czerwiec 06, 2017 23:20

    To był trzeci Port, na którym byłem. A w ogóle ten pierwszy - dwa lata temu - był praktycznie pierwszą imprezą poetycką, w której wziąłem udział. Trochę taką inicjacją z rzeczywistości "portalowej" do realnego poetyckiego świata/światka :-) I od razu niezwykle miłą, więc od tego czasu staram się bywać gdzie tylko się da.
    Krótko mówiąc: Port jest po prostu fantastyczny, niepowtarzalny i trzeba na niego przyjeżdżać.
    Więc trzymam Cię, Lenka, za słowo i widzimy się za rok ;-)
    A co do tego upicia, to nic takiego sobie nie przypominam ;-)

  • czerwiec 06, 2017 12:44

    Organizatorom, czyli Basi Janas-Dudek, oraz pomocnikom w imieniu poemaxu wielkie

    DZIĘKUJEMY!!!

  • czerwiec 06, 2017 22:53

    A ja dziękuję Wam.

    Konto usunięte

    2-4