Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

sierpień 25, 2018 22:47

- na Poemie, było niedopuszczalne mieć dwa konta, jeżeli został taki ktoś "wytropiony" dostałby reprymendę od Redakcji o nadużyciu Regulaminu, a potem (gdyby dalej się nie stosował) zwyczajnie dostałby bana

- na Poemie w "Spisie rzeczy" informowano użytkowników o banach
kto i za co


tu jest inaczej
dlaczego?
czy jest (ciche) pozwolenie?


  • sierpień 25, 2018 22:56

    Nazwijmy to 'relatywizm towarzyski'. Poczekajmy na stosowne reakcje ;-)

  • sierpień 25, 2018 23:25

    Na Poemaxie bany są sprawą prywatną pomiędzy banowanym użytkownikiem, a Redakcją. Nie ma ogłoszeń parafialnych w tym temacie.

  • sierpień 26, 2018 01:33

    To nie jest Poema, Joanno.

  • sierpień 26, 2018 01:38

    Na Poemaxie są "userzy", na Poemie byli "Admini", czujesz różnicę, Joanno?

  • sierpień 26, 2018 10:03

    Chodzi o to, żeby bany nie były tematem do wspólnych rozmów jak na pudelku. Są naprawdę sporadyczne. Jak dotąd - za wulgarność, plagiat albo dla użytkowników, którzy przykleją się do klawiatury i potrzebują np. tygodniowego odpoczynku. Bez urazy.

    W innych przypadkach, staramy się być wyrozumiali. Poeci to dziwni ludzie... Pozdrawiam serdecznie

  • sierpień 26, 2018 10:31

    Żądam bana dla każdego i to od zaraz!

  • sierpień 26, 2018 10:39

    Zakładam ruch na rzecz banów :Yeah Bunny!!!
    https://www.youtube.com/watch?v=HeERupuicHE

  • sierpień 26, 2018 10:46

    Ja chciałbym dodać, aby banowanie odbywało się publicznie. Ludzie to polubią

    Konto usunięte

    2-4

  • sierpień 26, 2018 10:50

    Połączone z uprzednim zakuwaniem banowanego/banowanej w dy-bany.

  • sierpień 26, 2018 12:21

    Nie wiem, czy to z przekory, czy z roztargnienia, ale nikt nie podjął faktycznego przekazu wątku, jakim jest posiadanie wielu kont na Poemaxie i tym samym naruszanie regulaminu portalu. Dajcie spokój banom, bo to nie o to chodzi.

  • sierpień 26, 2018 12:45

    Może tytuł wątku jest zbyt radykalny. Ale, tak sobie czasem myślę, że może faktycznie to męczące kiedy ktoś non stop zakłada konta klony, ale z drugiej strony jest to może jakiś sposób na sprawdzenie, na ile komentujący są życzliwi ze względu na to, że kogoś znają? Może ktoś chce się przekonać jak zareagują na tekst, kiedy nie będą kogoś znali? Mi tam osobiście nie chce bawić się w zakładanie fikcyjnych kont, więc nigdy tego nie robiłem.

  • sierpień 26, 2018 13:35

    Bez działania służb wywiadowczych nie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy z jednego IP korzystają dwie osoby, np. siostry, czy też jedna osoba działa pod dwoma IP, bo akurat ma dwa. :) To jest tylko poezja, i dopóki nie czynimy sobie wzajemnie żadnej krzywdy, nie skupiałabym się na takich sprawach, bo szkoda czasu. :)

    Pozdrawiam dociekliwych.

  • sierpień 26, 2018 13:43

    Ja nie należę do dociekliwych, jakoś żyję z tym, że ktoś ma dwa albo więcej kont. Ja nie mam.

  • sierpień 26, 2018 14:03

    Czy to jest w ogóle do sprawdzenia i po co tak naprawdę taki zakaz posiadania wielu kont? Przecież wystarczy założyć je z różnych urządzeń i adresy IP będą różne. A jeśli ktoś potrafi mieć wiele twarzy i stylów pisania, to co to komu przeszkadza? Bo pisanie pod kilkoma pseudonimami, ale w tym samym rozpoznawalnym stylu albo z tą samą rozpoznawalną nieudolnością jest widoczne, ale nie wiem, czy szkodliwe?

    Konto usunięte

    2-5

  • sierpień 26, 2018 14:08

    A tak przy okazji, czy Redakcja zrobiła remanent związany z wejściem w życie RODO? IP wraz z np. adresem mailowym do dane osobowe umożliwiające identyfikację osoby. Wypełnienia obowiązku informacyjnego, choćby zdawkowym komunikatem na stronie nie widać... Lepiej to zrobić. Owszem, stare zgody pozostają w mocy, ale wiele się zmieniło i nie ma z tym żartów.

    Konto usunięte

    2-5

  • sierpień 26, 2018 14:11

    Już odpowiadam. Zakaz taki ma uzasadnienie, kiedy użytkownik dostaje bana i 'odrasta' pod innym nickiem, aby kontynuować szkodliwą działalność. Oraz kiedy głosuje sam na siebie w konkursach i rankingach, wówczas ten zapis regulaminu daje możliwość usuwania delikwenta bez zbędnych formalności. Póki co, nie mamy takiego problemu.

  • sierpień 26, 2018 14:14

    No fakt, można być własnym klakierem ;) Dżizu, ale po co...

    Konto usunięte

    2-5

  • sierpień 26, 2018 14:18

    To już rozumiem, skąd pomysł osobnej nagrody od Redakcji. To jeszcze działa? Wtedy jest szansa na jakiś tam obiektywizm i sprawiedliwość. A przynajmniej brak głupoty. Bo nie chciałabym startować ani głosować w konkursach obok takich mnogo-auto-klakierów. Nie bawię się tak.

    Konto usunięte

    2-5

  • sierpień 26, 2018 14:23

    Coś jeszcze do Redakcji? :) Bo zaraz zamykamy książkę życzeń i zażaleń.

  • sierpień 26, 2018 14:28

    Są tu też wyrazy uznania i dobre sugestie... ;)
    Z tym rodo mogę pomóc, jeśli trzeba.

    Konto usunięte

    2-5

  • sierpień 26, 2018 14:48

    Poprosimy wobec tego o kontakt na mail Redakcji. :)

  • sierpień 26, 2018 20:27

    Kończąc temat poddaję Redakcji propozycję do przemyślenia, a mianowicie:
    wykreślenia z Regulaminu pkt. 3.c.
    „3. Użytkownik
    c) Użytkownik może posiadać na Portalu wyłącznie jedno Konto”
    Dziękuję wszystkim za zajęcie stanowiska w sprawie
    Koniec. Kropka.

    Pozdrawiam

  • sierpień 27, 2018 20:14

    Aaa i zrobiłbym wyjątek dla osób z rozdwojeniem jaźni :)