Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

Konto usunięte

2-3

maj 02, 2017 22:11

PoemaX.pl została zbudowana na bazie gasnącej Poemy.pl. Nowy portal
ubrano w inną, choć podobną sukienkę, poza tym funkcjonuje on od strony zaprogramowania prawie jak stary portal. Użytkownicy PoemyX, to przeważnie
dawni członkowie Poemy, którzy dokonali zwykłej przeprowadzki.
Co można zaobserwować na nowym portalu, to inna Redakcja ale też
skłonność użytkowników do tworzenia nowych-starych TWA. Wydaje się,
że pisze się mniej "świeżynek" ale re-publikuje stare wiersze (sam to robiłem).
Pomijając powody, dochodzi i tu do wielu konfliktów.
W zarodku zdławione zostały moje pomysły jawnej rejestracji i wyboru Wiersza Pory Roku honorowanego nagrodą pieniążną (fundusze na pierwszy rok były zapewnione). Na forum na ten ostatni temat padały głosy o stronniczości, zawiści, zazdrości i "podcinaniu gardeł". To wszystko musi dziać się w firmach, gdzie pracujecie, bo tam też chodzi o pieniądze.

Dlaczego PoemaX miałby przetrwać dłużej jak Poema?
Nie widzę żadnego, rozsądnego powodu.
A Stowarzyszenie Salon Literacki nie uratuje portalu, jeżli ten zepsuje się od środka
i nie pomogą prawie codzienne zabiegi Marka i Leny w celu skierowania PoemyX na
właściwe tory.


 • maj 02, 2017 23:09

  Zenonie, oczywiście nie jest idealnie, ale jest pewna dość istotna różnica: Arkowi z Poemą się odechciało, a nam się chce! ;-)
  Zauważ też (choć możesz tego nie wiedzieć), że zanim mu się odechciało, to prowadził Poemę przez kilkanaście długich lat! Jeśli nam (tym konkretnym osobom) za kilkanaście lat się też znudzi, to w ramach Salonu Literackiego może to pociągnąć ktoś inny - nie będzie konieczności robienia wszystkiego od nowa.

  Pozdrowienia!
  (i więcej entuzjazmu ;-) )

 • maj 03, 2017 07:10

  Zenonie. Poema i Poemax to, jak mi się wydaje, bardziej nauka asertywności i zachowania godności własnej, niż nauka pisania. Chociaż i pisania się nieco nauczyłem. Myślę, że Redakcję najbardziej może męczyć włóczenie się po sądach w sporach użytkowników o "dobra osobiste". Dobrze, że znalazła się grupa ludzi chcących to prowadzić dalej. - Nie wierzyłem w odrodzenie Poemy i wcale nie czułem się z tym dobrze. - A tu pstryk! I jednak powstał Poemax. Nie wierzę w niekomercyjne przedsięwzięcia. Poemax jest jednym z niewielu odstępstw od tej niewiary. Może jeszcze pobędzie, zanim "wrażliwi poeci" nie zaczną sobie skakać do oczu, dając zarabiać prawnikom. Pozdrawiam.

  Konto usunięte

  2-32-32-32-32-32-3

 • maj 04, 2017 16:13

  "Myślę, że Redakcję najbardziej może męczyć włóczenie się po sądach w sporach użytkowników o "dobra osobiste". "- Czy naprawdę takie rzeczy się działy? Serio komuś się chciało zakładać innym sprawę z powodu słownych utarczek? Nie szkoda czasu na coś takiego? Mi nawet do głowy nie przyszło aby kiedykolwiek zgłosić czyjś komentarz do moderacji mimo że byłem obrażany nie raz i nie dwa razy, i to obrażany bardzo wulgarnie, a tu jak czytam sprawy do sądu trafiały... buhahaha.

 • maj 04, 2017 17:01

  Wg Pana Kuryłowicza, to też go skłoniło do rezygnacji z szefowania Poemie. Tak pisał. Ja w to wierzę, chociaż też nie zgłosiłem nikogo do moderatora. - Paweł, Twoja wiara w ludzi mnie fascynuje.

  Konto usunięte

  2-32-32-32-32-32-3

 • maj 04, 2017 17:58

  Nie no, aż takiej wiary to we mnie nie ma. Skoro P. Kuryłowicz mówił to pewnie tak było. Tylko po co? Strata czasu i energii, które można spożytkować w lepszy sposób...

 • maj 03, 2017 08:48

  Paweł napisał to co najważniejsze. Poemax powstał, bo "chciało się nam", użytkownikom Poemy, którzy stworzyli Redakcję.

  Zenonie, możesz poprowadzić zgłoszony przez siebie wybór wiersza "kwartalnego" i być jego Mentorem / Mecenasem, nic nie stoi na przeszkodzie. Pomożemy. Pamiętaj jednak, że wszystko wymaga pracy, przygotowania jasnego regulaminu, dyspozycyjności w razie pytań czy problemów i wreszcie zorganizowania samego finału. Pomyśl jak to zrobić, poszukaj kogoś do współpracy. redakcja@poemax.pl

  Przestańmy zrzędzić, zróbmy coś. Pozdrawiam!

 • maj 03, 2017 10:21

  Masz Leno rację.

  Konto usunięte

  2-3

 • maj 03, 2017 11:49

  Zenon – nie bardzo wiem o co Ci biega... wyskoczyłeś jak Filip z konopii - przetrwa czy nie przetrwa...czas pokaże, a ja w to wierzę. Skoro tyle ludzi się tu „przeprowadziło”- jak to określiłeś - ze starej poemy to znaczy, że jest zapotrzebowanie na taki właśnie portal. Zresztą portal poema nie zakończył działalności z powodu braku użytkowników - gdyby nie decyzja własciciela miałby się dobrze do tej pory. Ale jest Poemax – i ja się BARDZO z tego cieszę.
  Mam wrażenie, że specjalnie podkładasz ogień, nie wiem...chcesz potem udawać dzielnego strażaka czy co? Po co szukać problemu tam, gdzie go nie ma? Przewidywać jakieś czarne scenariusze? Kto chce znaleźć tu wiersze, to je znajdzie – sporo tu dobrej poezji, a kto chce sobie pogadać – dlaczego nie? Jesteśmy ludźmi, nie robotami, a przecież zawsze można ominąć drażniący, „niesmaczny” wątek.
  Konflikty – no jasne, wszędzie gdzie są ludzie są i konflikty – ale dziwi mnie, że to podkreślasz, bo sam dałeś niezły , mało elegancki, zakończony teatralnym fochem popis pod jednym ze swoich wierszy... i skoro teraz zarzucasz to innym, to już lekkie przegięcie.
  W ogóle zastanów się nad tonem swojej wypowiedzi, bo zachowujesz się i wypowiadasz, jakbyś był tu jakimś szczególnym użytkownikiem, alfą i omegą, wszechwiedzącym, mającym najlepsze pomysły , wyrocznią, i w ogóle jedynym, słysznym tokiem myślenia. Jeśli ktoś pisze:„To wszystko musi dziać się w firmach, gdzie pracujecie, bo tam też chodzi o pieniądze” to w sumie odpowiedź na, takim tonem wypowiedziane, pogardliwe w brzmieniu stwierdzenie powinna brzmieć: a co cię to obchodzi, co się u mnie w firmie dzieje? – to raz, a dwa – chyba w każdej pracy chodzi o pieniądze , bo pomijając wolontariuszy z organizacji pomagających np. najbiedniejszym (a i ci mają zapewnione dojazdy, noclegi, wyżywienie, szczepienia etc) to chyba nikt nie pracyuje za darmo... a jednak wyjeżdżasz z tymi pieniędzmi...choć, jak widać i bez marchewek zachętek ludzie chętnie tu przebywają, piszą, czytają, komentują. Czyli podsumowując: cały ten, conajmniej dziwny post powstał, bo masz żal, że „zduszono w zarodku Twój pomysł”, tylko, że jeśli Tobie ten pomysł wydaje się świetny nie oznacza, że inni też tak myślą. Ja np. wolałabym lot balonem zamiast pieniędzy? I co? Mam strzelać focha, bo Redakcja na to nie przystanie? Bez urazy Zenon – ale tak to czuję. No i jeszcze na koniec postanowiłeś usunąć konto – BRAWO MISTRZU! Jakież to dojrzałe! Pozdrawiam mimo wszystko i życzę więcej dystansu i opanowania


 • maj 04, 2017 17:10

  Super dyskutuje się pod "konto usunięte". Duch, czy kto?

  Konto usunięte

  2-32-32-32-32-32-3

 • maj 04, 2017 18:09

  Ciekawe czy gdybym uległa szantażowi (Zenon stwierdził że albo ja albo on musi usunąć konto) to by został czy też znalazłby sobie inny pretekst... Myślę że wątek pieniędzy ma tu pewne znane z przysłowia znaczenie... Dużo wpłacił to i dużo oczekiwał. Błąd w założeniu niestety bo poprzez udział w zrzutce niczego się raczej nie kupuje. Pozdrawiam Tych co zostali. Jeśli ktoś ma dla mnie jakiś argument winy w tej "aferce" to poproszę szczerze... Będę zobowiązana bo przyznam że mam mieszane odczucia a dobrymi chęciami to wiadomo...

 • maj 04, 2017 18:33

  Myślę, że Zenon wróci pod innym nickiem. Będzie śledził poczynania. Tylko niech ucichnie.

  Konto usunięte

  2-32-32-32-32-32-3

 • maj 04, 2017 19:32

  W ogóle nie powinnaś się nad tym zastanawiać, Anita - nie zrobiłaś NIC złego, skrytykowałaś wiersz, nie Ty rozdmuchałaś aferę - więc przywołuję Cię do porządku! :))

 • maj 04, 2017 20:14

  Odreaguję napisaniem jakiegoś sprośnidła ;))

 • maj 04, 2017 20:21

  o widzisz! to jest dobry pomysł :)

 • maj 05, 2017 01:27

  Wracam na chwilę, bo nieobecni nie mają racji.
  Widzą Anito, że gryzą Cię wyrzuty sumienia. Myślę, że słusznie.
  Przypomnę Twoim obrońcom, takim jak Dorota, że najpierw należy poznać fakty a potem zabierać głos w dyskusji. Poproś Redakcję o komentarze do
  Marka publikacji (grafiki) "jej mały świat" (tytuł zacytowałem z panięci) i mojej publikacji "ciało doskonale czarne". Poczytaj i potem osądź, kto pierwszy zaczęł z wycieczkami osobistymi bez jakichkolwiek podstaw. I tylko o to chodzi.
  Mówienie o fochach jest bardzo niskiego lotu.
  Nawet tutaj wypowiedź Anity jest krzywdząca, kiedy pisze, że wpłacił, to pewno czegoś oczekuje. Czego Anito, czego? Nigdy nie napomknąłem nawet jak wspierałem budowanie nowego portalu. To nie jest w moim stylu i z takiej działalności nie oczekuję dla siebie niczego. Gdybyś mnie znała, to byś wiedziała, że zawsze pomagałem młodym ludziom. Ja nie jestem poetą, napiszę czasem coś lepszego a częściej gorszego ale byłem tu, by "poczytać młodych" i uważałem, ze zasługuja by ich wesprzeć także nagrodą pieniężną. Nagrody literackie też są dotowane i nikt nie woła na alarm.
  NIektórzy rzucili sią na mnie, jakbym im zrobił wielką krzywdę. Mam tu na myśli np. Aid'a, który stwierdził. że obrażam WSZYSTKICH i się zmył. Znajdź Aid tych wszystkich, albo przestań rzucać
  bezpodstawnymi oskarżeniami.
  Jest mi przykro Anito, że też osobistą wycieczką zareagowałem na Twoją. Pamiętam
  lepsze czasy i Ty chyba też:

  żółty dziergany szalik chyba sobie kupię
  nosić go pragnę tylko tak dla rozpoznania
  moją ozdobą będzie a resztę mam w dupie
  rekwizytem w spektaklu cynicznego trwania

  w narożnikowej szafie miejsce dam mu piękne
  tam nawet wszędobylski kurz go nie pokryje
  brudem sklejone kiedyś dziury znów odmiękną
  czule wtopią się w całość i ozdobią szyję

  nie mój to jest atrybut brak oryginalności
  muszę pokazać słońcu lico oraz oczy
  niech kolorem maluje wątłej twarzy kości
  komuś kto zgubił szalik w barwach ciemnej nocy

  Na koniec pozdrawiam i życzę przyjemności na portalu.

  Konto usunięte

  2-1

 • maj 05, 2017 17:40

  No to nic dziwnego że mnie wspierać nie chcesz - ja młodą poetką nie jestem ;) Dodałam ten komentarz tylko dlatego że usunąłeś konto. Gdybym wiedziała że jednak tu jesteś to zgodnie z rozejmową propozycją nie odzywałabym się. Kto zaczął i jesteś u pani to w przedszkolu Zenonie. Nie mam wyrzutów sumienia. Mogę z powodzeniem powtórzyć wszystko co powiedziałam. Chciałam jednak poznać opinie innych. Twoją już znam. Pozdrawiam

 • maj 05, 2017 18:05

  Zenonie - nie jestem żadnym obrońcą - obrony wymaga winny, w tym przypadku to nie Anita zawiniła - czytałam komentarze, więc wiem jak to było - oburzyłeś się na krytykę i niestety przesadziłeś - miałam zamiar zabrać głos pod Twoim wierszem, ale doszłam do wniosku, że lepiej niech wszystko ucichnie.... ale Ty tu, w tym poście, zarzucasz innym to, co sam zrobiłeś - więc nie dziw się, że są takie, a nie inne reakcje. A nawet gdyby było tak jak mówisz (choć nie było), to szantaż, z którym wyskoczyłeś był już bardzo nie na miejscu...wystarczy przecież omijać osoby, za którymi się nie przepada - nie sądzisz? Nie jesteśmy przecież w przedszkolu. Jeżeli mówienie o "fochu" jest niskich lotów, to jak nazwać to, co Ty robisz? I nie piszę tego złośliwie - próbuję ocenić obiektywnie sytuację - dodam, że z Anitą nie znamy się "osobiście", nie wymieniamy się nawet mailami... Najlepszą opcję zaproponowała wtedy Lena - wykasować wiersz z komentarzami i zapomnieć wszystko, nie uważasz Zenonie, że tak byłoby najlepiej? Ten wątek na forum też jest niepotrzebny , moim zdaniem. Pozdrawiam

 • maj 05, 2017 17:58

  no i jeszcze misie dostalo od Zenka - swietnie! ideee do sklepu po idee
  pozdrawiam wszystkich