Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

maj 09, 2017 14:01

Rozar zniknął, pewnie się nie dowiemy czy go usunięto czy sam odszedł.
Napisał antylewacki manifest. I teraz zastanawiam się co było złe, czy nie powinien pisać manifestu, czy temat zabroniony, bo obowiązuje tu jedyne słuszne myślenie antyprawicowe.
Nie sprowokował dyskusji, jedynie nagonkę.
Odżegnujecie się od polityki a ona już tu jest, wystarczył ten wiersz i reakcje na temat.

"Założeniem poemax.pl (jak i wcześniej poemy) było i jest rozwijanie umiejętności w pisaniu wierszy ___i chodzi tu o wrażliwość na poezję - nie propagandę!"

Wiersz to nie lekarska recepta – nie odczytuje się go dosłownie, ma skłaniać do ruszenia głową.
Ale to jest dział debiutów, nie wszyscy od razu łapią w czym rzecz, dlatego ponawiam prośbę,
wpiszcie do regulaminu punkt mówiący o nietolerancji tematów politycznych w tekstach. Będzie podstawą do banowania, to samo w prozie i malarstwie.
Wiersze polityczne istnieją....Jarosław Marek Rymkiewicz , "Wiersze polityczne" nie będę ich tutaj wymieniać.
Ale skoro poemax ma być apolityczny, jeden dodatkowy punkt w regulaminie i nie będzie głupich dyskusji.


 • maj 09, 2017 14:48

  bardzo nie w porządku jest mijanie się z prawdą.
  jeszcze podlejsze jest mijanie się z prawdą w celu rozkręcenia dymu.
  a wręcz skurwysyństwem jest, gdy na portalu z poezją /generalnie/ dym ma mieć podłoże polityczne.

  pomiomo, ze nie chcę, to patrzę na konto rozara i widze jego wypociny.
  wobec tego:
  w tej chwili osobiście upominam cię zaznaczając, że limit pobłażliwości został przekroczony. rozumiem krotochwile, głupawki itp. ale zabawy polityczne mają to do siebie, że można obudzić się w zupełnie nowej rzeczywistości. i to pomimo 500+

 • maj 09, 2017 15:29

  Ale się wystraszyłam.
  Mijam się z prawdą? Kiedy chciałam wejść w wiersz Rozara.
  ....Przykro nam, ale strona, której poszukujesz nie istnieje, została usunięta lub przeniesiona. Spróbuj zacząć poszukiwania od strony głównej, lub użyj naszej wyszukiwarki, jest bardzo skuteczna :)
  Skoro piszesz, że go widzisz, wierzę.

  Limit pobłażliwości został przekroczony, chyba powiesiłabym się albo inaczej....gdybyś to Ty mnie zbanował. Byłby to już dla mnie koniec świata.
  Dym ma podłoże polityczne, a ja nadal nie wiem czy mogę pisać wiersze zahaczające o politykę. Ciągle straszycie a nikt konkretnie nie odpowie.
  Przepraszam, nie myślałam, że dymię.


 • maj 09, 2017 16:07

  nawet mi przez myśl nie przeszło, by cię straszyć. to po prostu informacja.

 • maj 09, 2017 16:56

  Cytro, jakie masz poglądy polityczne każdy tu wie, jakie masz spojrzenie na życie każdy tu wie, jaka jesteś naprawdę każdy tu wie, po prostu szukasz zadym, to cię podnieca, to lubisz, tym żyjesz, bez zadymiania i robienia awantur czujesz się nijako, lubisz prowokować, a dla mnie ten temat jest zamknięty, oczywiście ku twojej rozpaczy, bo zapewne aby go pociągnąć za chwilę wymyślisz i opublikujesz jakiegoś gniota politycznego który nie ma nic wspólnego z poezją a będzie kolejnym tematem do bezsensownych potyczek słownych, daj se spokój, bo jesteś nudna

 • maj 09, 2017 18:57

  Krzysztof, i kto to mówi :)

 • maj 09, 2017 19:58

  https://m.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
  Czyli to jest passe? A tamten wiersz był do dopracowania, widać było jak pójście na efekt zepsuło niezłą formę a nawet ciekawy temat

 • maj 09, 2017 20:29

  U Tuwima czuć dystans do podejmowanego tematu, a to olbrzymia różnica w poziomach poetyckich. Szkoda, że nie czujecie różnicy.

 • maj 09, 2017 20:47

  Bzdura.

 • maj 12, 2017 23:43

  Żadne z nas nie jest apolityczne. Nie da się tego obejść. Wystarczy włączyć na pół godziny stację informacyjną, a w niej same gwiazdy polityki. Cenzura była choć tego nie pamiętam, u mnie w domu raczej się milczało podczas stanu wojennego, nie wiem, czy ma to coś wspólnego z tym o co wam chodzi. Polityka jest już wszędzie, taki czasy. Ja i mi podobni musimy to tolerować, nawet będąc o innych poglądach, czy nawet światopoglądach. Z faktami nie da się wygrać. Nawet nie wiem co kogo razi, nie jestem na bieżąco. Jest Bóg, nie ma Boga. Lewica, liberałowie, prawica, i wszystkie skrajności zakazane w Konstytucji. Co kogo razi niech pisze w komentarzach, xlax pośmieje się, kiedy je zbierze. Do zobaczenia.