Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

kiedy świat odsuwa się
ode mnie bije źródło życia
wystarczy że zanurzysz dłoń
i zaraz ciepło rozpala krew

schodzę wtedy jasną jutrzenką
przywierając do twoich ust
wypełniam luki
byś uwierzył że świat to my

(nie)bezpiecznie wolni
puchniemy w oczekiwaniach
Ilość odsłon: 178

Komentarze

wrzesień 28, 2018 23:06

Poezja to niby świat niedopowiedzeń (nie do końca to prawdziwe), ale w tym przypadku, przydałoby się ten wers czymś zapić.

wrzesień 28, 2018 22:44

Chodziło mi bardziej o samo sformułowanie, jest niezręczne. Mogę to przyjąć jako skrót myślowy, ale niezgrabność pozostaje.

wrzesień 27, 2018 23:37

Macie rację. Poszłam tutaj w pewien rodzaj absurdu, co poniekąd wychwycił Aid.
Aid, na postawione przez Ciebie pytanie: co to znaczy, że się świat odsuwa? odpowiem; to znaczy, że zostajesz sam, stronisz od wszystkiego i wszystkich.
Chciałam tutaj przedstawić takie wpadanie ze skrajności w skrajność, stąd być może Leno odczucie braku spójności i kawałków, bo z ich wielu części składa się tu pod lir.
Rozchwiana emocjonalnie peelka od której odsuwa się świat (tak właśnie czuje, być może sama go od siebie oddala - to jest ten moment) nagle przytomnieje
uświadamiając sobie, że jest źródłem życia (rodzicielką) i to ona pragnie pocieszać niepocieszonego, wyobrażając sobie jak wtedy wyglądałby ich świat
"świat to my" i dalej nic poza. Znowu pewien rodzaj absurdu.
No ale skoro nie przekonałam to dalej bez sensu mówić, bo jak widać próba wariacji spalona. Trudno, ale dziękuję wszystkim za zatrzymanie i słowo.

wrzesień 27, 2018 12:07

Dobra końcówka, nawet bardzo dobra...

Pozdrawiam

wrzesień 26, 2018 12:01

myślę, że to tekst złożony trochę z kawałków. nie ma jednego wartkiego strumienia. napisałabym go na nowo, zabierając z niego zaledwie dwa lub trzy ładne wyrażenia. pozdrawiam :)

wrzesień 25, 2018 23:38

ciekawie rozwiązany tekst :)

wrzesień 25, 2018 22:51

Czytałem Twoje lepsze, ten jest taki jakiś, dla początkujących. Co to znaczy, że się świat odsuwa? Jeśli ta jutrzenka przywiera do czyichś ust, to już po ptokach, czyli na co tu czekać?

wrzesień 16, 2018 21:11

Tak, to moment zakochania, udana przerzutnia pomiędzy pierwszym i drugim wersem
Pozdrawiam