Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

W cyberprzestrzeni gwałtu, kanały rodne kobiet nadają z głównej radiostacje świeże niusy, jeszcze wilgotne i ciepłe jak ciała niemowląt wrzucone na serwery zaśmiecony gównoburzami o aborcji.

Sweter naciągnięty na ciało jak prezerwatywa, chroni przed spojrzeniem gapiów uczepionych smartfona, niby ostatniej deski ratunku dla człowieka tonącego w oceanie sprzecznych informacji.

Mówią o nas w slangu polityki, bilansu zysk i strat, przychodu brutto, przyrostu naturalnego i ciągłej walki o terytorium wolne od spamu, haseł wyborczych. A martwe pokolenia ryczą  bezgłośnie, z nielicznymi, wpisanymi w karty historii przeglądarek, imionami, które znalazły miejsce na Wikipedii i tam trwają, zawieszone w próżni.

W cyberprzestrzeni gwałtu, jasne i nagie ciała nastolatek, ich różowe brodawki trochę jak czułka motyli, trochę jak słomki do piwa, podskakują wesoło. Znają na pamięć hasztagi, recytują z teksty ulubionych piosenek i malują paznokcie w barwach wolności. 

Już nie wiem, po co mi poezja, skoro, w ramach produktu zastępczego dostaję kubełek z chicken wings. Coraz częściej czas ucieka przez palce, tłuste od smażonego mięsa.
Ilość odsłon: 69

Komentarze

styczeń 10, 2019 23:59

Przykro, ale tego czegoś nie da się czytać. Pierwszy wers dyskwalifikuje resztę.
To są rzeczy, które lepiej złożone, czytałem u innych.

styczeń 10, 2019 23:47

Podoba mi się od " Mówią o nas w slangu polityki... " i tu jest dla mnie współczesny obraz społeczeństwa w kontrze do własnych wartości, właściwie dla mnie podany.

Pierwszy wers to taki bałagan trochę. Wraz z drugim zredagowałbym na nowo. Być może rozłożenie ich treści w inne miejsca dało by mi lepszą spójność podczas czytania.

Ale całość na tak

Pozdrawiam

styczeń 10, 2019 20:43

To bardzo współczesny wiersz, jest trochę błędów z których można by go oczyścić
Pozdrawiam

styczeń 10, 2019 17:11

Chociaż po drugim czytaniu trochę lepij, ja bym inną wersyfikację dał.

styczeń 10, 2019 16:58

Oj mocno by to trzeba uczesać, moim zdaniem trochę ciekawie robi się gdzieś od 2/3. Sporo błędów, trochę za szybko wrzucone.

styczeń 10, 2019 16:38

tak, zgadzam się...