Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

- Czy słyszeliście, że koniec świata już dawno nastąpił? – zagadnęła kobieta, w kraciastej chustce na głowie. - Ale media o tym milczą, żeby nie wywołać paniki.

- Ja tam nie wierzę w żadne końce, ani początki – odpowiedział tęgi jegomość, wlewając herbatę do aluminiowego kubeczka.

- A na moim bilecie jest napisane, że kiedyś nadejdzie taki moment i wszystko trzeba będzie zostawić – wtrącił kudłaty chłopak. – Podobno dziś rano ktoś się powiesił na trakcyjnym słupie, a ktoś inny wyskoczył, bo nie wytrzymał pędu!

- Dlatego nigdy nie czytam nekrologów – powiedział tęgi mężczyzna, stawiając termos na stoliku.

- A ja robię wszystko, żeby tylko nie zdechnąć od tego stukotu w mojej głowie, który próbuje rozłupać mi czaszkę od środka i wylać wszystko na podłogę – westchnęła kobieta w chustce, wyjmując z torebki tabletkę z krzyżykiem.  

Tymczasem krajobraz za oknem zmienił się w wielobarwną smugę i kudłatemu chłopakowi nie pozostało już nic innego, tylko zamknąć oczy. 

Ilość odsłon: 448

Komentarze

czerwiec 11, 2017 21:55

Tomek, młodzież tego nie wie, ale ja mogłabym ja dziś zażyć :)

czerwiec 11, 2017 21:55

Cała przyjemność po stronie czytelnika :)

czerwiec 11, 2017 21:23

Bardzo mnie to cieszy. Mam nadzieję, że ciąg dalszy nie rozczaruje :)

Konto usunięte

2-4

czerwiec 11, 2017 21:11

Nie wiem, czy młodzież wie, co to *tabletka z krzyżykiem. Teraz już nie ma takich. Od dawna dosyć.
Twoja powieść w odcinkach wciąga coraz bardziej...
Pozdrawiam.

czerwiec 11, 2017 21:05

Dzięki!

czerwiec 11, 2017 20:58

Bruno, popraw sobie usterkę w "milczą".
Każdy akapit jest o śmierci, każdy zawiera o niej inną refleksję. Zakończenie wydaje się być najprostsze, ale intryguje najbardziej :) I nie jest tu istotne ile osób ze sobą rozmawia (albo ile stron tej samej osobowości), to nie w tym rzecz. Piszesz w taki sposób, że im bardziej czytelnik wgryza się w tę literacką materię, tym wydaje się być dalszy od pojęcia tego co w niej najważniejsze. W ten sposób chętniej wraca. Pozdro :)