Z uwagi na ustawienia prywatności nie wszystkie dane tego użytkownika są widoczne

Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

Nazywam się: Paweł D.

Trochę o mnie: Nazywam się Paweł Dunal. Maluję i od czasu do czasu piszę.

Dołączyłem do serwisu ponieważ: Bo dziewczyny.

Ilość odsłon: 4480

Komentarze

lipiec 07, 2019 23:02

Dobre i to, refleksja po fakcie.

Konto usunięte

2-1

lipiec 07, 2019 16:51

Po przemyśleniu, przychylam się do waszej opinii, iż przegiąłem, bo faktycznie z tym zdjęciem, okazało się że jest "sztuką" masowego rażenia, a jednak dobrze czujecie się na tym portalu i nie chcę tego zniszczyć.

Dlatego chciałem was serdecznie przeprosić
W sumie xlaxa też przepraszam bo na niego automatycznie wskakuję jak się coś zaczyna dziać, nie zawsze słusznie...

Więcej grzechów nie pamiętam, bądź wyparłem

lipiec 07, 2019 14:28

Oczywiście to do pewnej persony non gacie, a nie do Pawła

lipiec 07, 2019 14:27

Napiszę u Ciebie, też go bronilem, ale on jest jak cytra, od czasu do czasu nie może za siebie... A no tak to działa czasami, bez sensu, ale działa.
Na bank czytasz to, i mimo że to woda na młyn całej tej psychoza. ..
W imię jakiś tam cosiow hate bo czemu nie.
Szkoda tylko portalu, póki w jakiś ryzach się gryzie z cytra to spoko, ale robisz gnoj, cuchnie, przestań. Póki co najbardziej to odpierdalasz portalowi. Potrzebuje tej przestrzeni, nie śmieć. Bądź, ale nie śmierdź tak nie cuchnij

lipiec 01, 2019 13:43

Ok, rozumiem.

czerwiec 16, 2019 13:47

Jajakomutualista jestem zwolennikiem maksymalnie oddolnej federacji, o jakiej pisał już Proudhon, a której powstanie nie wyklucza ani ewolucji, ani rewolucji.

Obecnie podobne pomysły ma np. Vincent Ostrom.

Istotna jest też metoda: nie liczę na jedno środowisko polityczne, które dokona zmiany. Liczę na świadomość, taką dość prymitywną, którą można wyzwolić, a która opiera się na wiedzy o tym, że władza często wymaga biernej zgody tych, którzy mają być rządzeni.

czerwiec 06, 2019 23:29

I generalnie chciałbym wiedzieć jaką masz pozytywną propozycję, co proponujesz zamiast silnego europejskiego państwa wyzysku? Jaki raj masz w zanadrzu? Jaką zbawczą ideę w kapeluszu, która by mnie, i wszystkich uczyniła szczęśliwymi, bo wspomniałeś, że masz jakiś pogląd warty rozpowszechniania, że np. nie tylko PIS i PO... odkrywcze, ale rozczaruję cię: z kim bym nie rozmawiał to większość jest zmęczona tym duetem PO-PIS, włącznie ze mną, dlatego sytuacja jest tak tragiczna. Co mnie różni to to, że ja nie będę czekał aż rozpierdolą wszystko, tylko zagłosuję na tę partię, która ma największą szansę być przeciwwagą dla PIS. Wybacz, że nie chcę żyć w anarchii, bo ona jest jak komunizm, w teorii fajna, ale to mrzonka i się nie uda, bo ludzie są jacy są. Nie jestem zwolennikiem rewolucji, a ewolucji, długiej i powolnej przemiany świadomości. Także podziękuję ci za twoją anarchię.

czerwiec 06, 2019 23:10

I to jest właśnie to: bo nacjonalizm to to, a taki odcień, a taki, a Irlandia a inne kraje... Tylko umyka ci z oczu to co masz przed nimi, i to co się dzieje. Ale kto wie, może masz rację i dążymy do wielkiej Unii państw nacjonalistycznych :)))))

czerwiec 06, 2019 23:07

Dobra, sorry, troche za ostro Ci odpisałem, bo przychodzę zmęczony i muszę czytać Twoje elaboraty. Są pewne rzeczy z którymi się zgadzam, ale to kolejne otwieranie drzwi, które są dawno wyważone razem z futryną, wiem to. I nie kibicuję PO, po prostu innej opozycji teraz nie ma, jest jaka jest i dlatego pewnie na nią zagłosuję. Ty uważasz że tu nic się nei dzieje, że PIS jest taki sam jak PO, otóż ja uważam, że nie, nie jest, jest dużo gorszy, bardziej agresywny i odwołuje się do rzeczy strasznych, To co piszesz o nacjonalizmie to tylko teoria, a w teorii to ja chodzę po wodzie. Praktyka mnie interesuje, i nie Irlandia i inne kraje, ale ten, mój, to podwórko i to jak nacjonalizm wygląda u nas. Więc po co lać wodę. A teraz serio, ni echce mi się ani czytać tego co napiszesz, ani odpisywać. Z Bogiem.

czerwiec 06, 2019 22:54

Dodam tylko: czy w którymś momencie zasugerowałem, że jestem twoim nauczycielem i że masz obowiązek mnie słuchać? Nie, nie masz obowiązku, i nie musisz się w tym publicznie utwierdzać, ja również się z tobą nie zgadzam, a o anarchistach mam takie zdanie bo kilku poznałem. Generalnie mam uczulenie na ludzi z poczuciem misji, np. takich którzy chcą przejmować piekarnie.