Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

grudzień 20, 2018 19:39

Zbliża się koniec roku i jak zwykle komisja w składzie: mars, jaś-wędrowniczek i guinness zasiada do narady nad wyłonieniem najlepszych, znaczy się, najbardziej zakręconych (mądrych, głupich, kretyńskich i komicznych) komentarzy adminów portalu za kończący się rok 2018, niestetti.
Po długiej dyskusji, rękoczynach i laniu w mordę, szanowne jury uznało 30 komentarzy jako godnych wspomnienia. Oto one, ta-daaam...


  • grudzień 20, 2018 19:39

    1. "w prozie też mamy frazy"
    2. "Tekst koszmarny, ale kiepski"
    3. "Prawie z każdym komentarzem się po mnie jeździ"
    4. "Próba zrozumienia tego 'tekstu' jest równa próbie odczytania i zrozumienia przepisu na sałatkę warzywną w czasie lotu F-16 przy otwartym kokpicie"
    5. "Blokuję cię, niewyżyty kundlu."
    6. "to brzmi fatalnie, kaleko"
    7. "Wiersz jest na takim poziomie, że mam ochotę przekazać mu 1% podatku".
    8. "dla takiego komentarza warto spieprzyć tekst"
    9. "a babcię gdzieś niżej/wyżej zaakcentować delikatnie nie rzucać babcią na pierwszą linię"
    10. "U Ciebie czasami muszę wyłączyć intelekt, żeby móc czytać."
    11. "za mało przestrzeni jak na wiersz z kurwami"
    12. "Wiersz nie jest zły a nawet jest dobry"
    13. "Znowu dałam dupy i nie zgłosiłam wiersza ktory mi się najbardziej podobał."
    14. "przepraszam, ale naruszasz u mnie niebezpieczną strunę"
    15. "Czy ten serwis jest zdominowany przez małą grupkę emocjonalnie upośledzonych frustratów?"
    16. "wiersz jest o tym, że przyganiał garnek kotu. Nie wiem o czym"
    17. "Kropka plus kreska to w alfabecie morsa coś znaczy i niech tak zostanie"
    18. "do puki się nie odetnie pępowiny ciągle przez żyłę będą płyną nowiny"
    19. "Tekst jest troche dobry a troche nie"
    20. "Mamy prozę poetycką, tak? Czyli coś co mniej więcej piszę - à la najwięksi, łamiąc schematy."
    21. "dzięki za czas wszystkim poświęcony"
    22. "nie pisz tak, czy nie czujesz jak kopiesz się we własny język?"
    23. "Mogę być kropką, np w zdaniu nie posiadającym początku"
    24. "Elżbieta wstawia swoje rzeczy i daje do poczytania za darmo"
    25. "Pan jest MISTRZ! Pan spierdoli nawet najlepszy temat."
    26. "Czytam wiele książek jednocześnie plus siebie"
    27. "Ciężko mi na sercu. A tak bardzo Was lubię."
    28. "kocham pisać a pisze już od kilkunastu lat"
    29. "cicho tam, daj szansę pomyśleć"
    30. "Ja czasem milczę. Dobranoc."

    [pisownia oryginalna]

  • grudzień 21, 2018 20:24

    Dobre, jeden z moich ulubionych cykli.

  • grudzień 21, 2018 20:54

    Lubię tu zaglądać,
    po ciężkim dniu można się zrelaksować
    :)))

  • grudzień 27, 2018 09:41

    Koszmarne ale piękne! Dzięki, Xlax, za czas wszystkim poświęcony. Wyłączam intelekt i oddaję się lekturze ;)

  • grudzień 20, 2018 19:42

    Wyróżniającym się komentatorem (sic!) uznano Marcina Legenzę, i tenże trafia do galerii osób połetycko zakręconych. Gratulacje, flacha we własnym zakresie!

  • grudzień 20, 2018 19:43

    *Za wyróżniającego się komentatora... sorki

  • grudzień 20, 2018 19:59

    :) niektóre, super!

  • grudzień 20, 2018 20:31

    Mój ulubiony wątek, mimo że w składzie nieco innym;))

  • grudzień 20, 2018 20:59

    Uśmiech przed świętami, to jest to :)))

  • grudzień 21, 2018 16:28

    Ach, bym zapomniał. Oprócz wielu powodów do śmiechu życzę wszystkim śnieżnych i mroźnych Świąt, tudzież dużo pieniędzy w Nowym Roku ;-)

  • styczeń 07, 2019 16:54

    Myślisz, że spełniają się? Albo, że ktoś tu się spełnia? Jak tak, skoro tak, jednak tak; niech ktoś z was da znać!

  • kwiecień 10, 2019 10:38

    primo - coś tu przez prawie rok mało przybyło, a to moja ulubiona podstrona

    secundo - myślę, że fajnie by było w tym bocznym menu wstawić bezpośrednie łącze (chyba, że jest, a ja nie widzę, to mi się często niestety zdarza) - niewygodnie jest włazić tu przez forum (tak włażę, może są tu jakieś drzwi od zakrystii, ale jw.)

  • kwiecień 10, 2019 12:43

    To dorywcza sprawa - zależy od polotu poemaxowiczów, niestetti

  • kwiecień 10, 2019 12:51

    może się boją, bo tu się straszne banowisko widzę zrobiło ;)

  • kwiecień 10, 2019 13:13

    Kto ma czyste sumienie, ten się bać nie musi. :) To również mój ulubiony dział. Gdyby postów było więcej, można by założyć osobny kontener...

  • kwiecień 10, 2019 13:29

    Co do banowiska, to jest ciągle jeden i ten sam troll, powielający konta. I to powoduje mylne wrażenie.

  • kwiecień 10, 2019 13:34

    a buddyjskie karmienie demonów?
    bo wiesz - usuwanie dziury przez jej wycięcie robi większą dziurę

  • kwiecień 10, 2019 13:35

    Jak masz coś skutecznego typu domestos, to zapodaj...;-)

  • kwiecień 10, 2019 13:42

    domestos może na plamy
    a i to kosztem włókien
    tu trzeba haft misterny na wątkach i osnowach precyzyjnej cery
    a kto jest tym trollem? czego mu potrzeba?

  • kwiecień 10, 2019 15:03

    rozumu?

  • kwiecień 10, 2019 15:11

    czasem pozory mylą
    brak rozumu nie skutkuje trollowaniem
    przyczyna konfliktu musi być gdzieś indziej
    zwykle rodzi się z innego rozumienia słów, o które się spieramy

    czy ten troll jest komuś znany prywatnie?

  • kwiecień 10, 2019 15:27

    właśnie, że brak rozumu. można być inteligentną osobą, ale głupio postępować. trollowanie nie daje faktycznej satysfakcji nikomu.

    hejtowanie, trollowanie, czy uporczywe anonimowe wmuszanie innym swoich argumentów to ostatnio zabawa wielu rodaków. może to problem ludzi, którzy czują się społecznie pominięci? nie przykładałabym tutaj żadnego prywatnego konfliktu, tylko postawę, wedle której komuś się coś należy - na przykład dobre samopoczcie. jeśli jest mi źle, to niech przynajmniej innym też będzie niemiło - taka postawa egoizmu.

    tymczasem portal, to coś co ma łączyć ludzi przy wspólnej pasji. prywatne sprawy załatwia się zupełnie gdzie indziej i w inny sposób.

    pozdrawiam Was serdecznie! może Ty Grzybowo, włączysz się w Redagowanie zakątka "zabawnych komentarzy"? :) to bardzo dobra rozrywka, niczym monty python.

  • kwiecień 10, 2019 15:41

    O ile tych erotycznych kontekstów nie chwytam, to trochę rozumiem owego Trolla jeśli chodzi o to, jak odbiera niektóre komentarze. Napisał właśnie o "mdłej paplaninie" i powiem szczerze, że serio to czuć.
    Myślę, że jedynym sposobem, żeby było pikantniej, byłoby stworzenie odrębnych kont dla autorów, a odrębnych dla komentujących, ale ten pomysł też ma wady.

  • kwiecień 10, 2019 16:09

    Ostatnimi czasy wchodzę na portal śledzić tylko poczynania "trolla", bo faktycznie poza jego wybrykami nic ciekawego się tutaj nie dzieje...

  • kwiecień 10, 2019 16:21

    Żeby się działo, trzeba po prostu żyć, rozmawiać, komentować :)

  • kwiecień 10, 2019 16:44

    i szanować się nawzajem i cieszyć obecnością nowych, czy tych mniej wielkich poetów
    okazać im wsparcie a nie dołować i zniechęcać do pisania
    bo pouciekają, co już się dzieje
    niestety

  • kwiecień 10, 2019 16:55

    To zależy, co masz na myśli, pisząc - szanować - wspierać. Jeśli głaskanie po pleckach i chwalenie za gniot - to się nie zgadzam. Ale oczywiście też jestem za wsparciem i szacunkiem - żeby nie było! Dla mnie jednak szacunek to pochylenie się i pokazanie, że tą drogą - możesz, ale dojdziesz do wychodka, tamtą też możesz, ale dojdziesz do zatęchłej meliny, a i tą możesz, tylko to droga do żłobka itd.
    Wsparcie to komentowanie - nawet wtedy, gdy flakami przewraca. IMHO jasna rzecz.

  • kwiecień 10, 2019 18:20

    pewnie, że nie mam na myśli głaskania po pleckach
    oczywiście, że nie
    to by było idiotyczne
    ale chyba jest też zrozumiałe, że nie wszyscy piszący zostaną wielkimi poetami
    myślisz, że nie ma miejsca dla tych średnich?
    że trzeba im wypominać każdą zapisaną kartkę czy stronę w necie?

    pozdrawiam Cię serdecznie:)
    miło było pogadać:)
    lecę
    pa

  • kwiecień 10, 2019 18:53

    gdybym tak myślała, to sama bym siebie musiała usunąć, wiadomo, że "wielgie poety" są w innych miejscach :)
    ale ale - ktoś tu skrajności mi dziś wypominał :)))

    co do pisania gniotów - jasne, że wolno
    tylko wtedy po co się obrażać, kiedy ktoś to wytyka?
    lepiej, żeby pominął? udawał, że nie czyta?

  • kwiecień 10, 2019 19:19

    nie, nie

    no, kurcze loguję się ponownie:))

    chodzi mi o kulturę słowa
    o komentarz prawdziwy, ale z kulturą napisany
    z zachowaniem szacunku dla autora
    bazuję tu na komentarzach skierowanych do mnie z "chujowaniem" i"kurwowaniem" w roli głównej
    ale widuję też podobne kierowane do innych

    no niestety tak tutaj bywa

  • kwiecień 10, 2019 15:32

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-1

  • kwiecień 10, 2019 16:37

    Punkt dla Ciebie Grzybowa. Żeby było interesująco na portalu trzeba wstawiać interesujące wiersze, wątki, prowadzić dyskusje. Chyba nie jest właściwe, żeby wszystko to robili Redaktorzy, bo będzie nas po prostu za dużo, nie do zniesienia. To miejsce do zagospodarowania dla użytkowników. Czyli dla Was.

    Forum czeka na ciekawe wątki. Czeka na Was.

  • kwiecień 10, 2019 16:50

    Ja tak szczerze to nawet nie wiem, kto tu jaką grzędę zajmuje. Czasem po postawie niektórych widać, że mają "chody" i pewniej się czują, ale ich prawo i wola.
    Natomiast użytkowników rzeczywiście nie przybywa. Myślę, że dla młodych tu zbyt klasycznie, a starym "dobrym" - za skromnie. Próbowałam kiedyś zachęcić kilka piszących do szuflad, aby się tu zalogowali, nawet jedna osoba się zgodziła, ale - wkleiła i jakieś 2 czy 3 komentarze dostała. No i nie poczuła adrenaliny. A bez niej to tak, jakby się pisało do szuflady, więc - po co tu?

  • kwiecień 10, 2019 16:57

    nowym tu bardzo ciężko
    bardzo

  • kwiecień 10, 2019 17:03

    to może jakiś zielony listek? na szybę?
    no ja nie zauważyłam, jako "nowa", żeby tu było ciężko
    może jedynie brak "ruchu sieciowego" ;)

  • kwiecień 10, 2019 17:18

    Ty jesteś "starą wygą" - przepraszam za sformułowanie
    nie porównuj się do kogoś kto zaczyna przygodę z pisaniem i obcowaniem na portalach

    czy może mówisz o tym czasie kiedy zaczynałaś tę przygodę
    wobec tego nie wiem kiedy to było i na jakim portalu

  • kwiecień 10, 2019 17:37

    Mówiłam o tym portalu.
    No może racja, doświadczenia pozwalają inaczej podchodzić do różnych epizodów.
    A początki moje - no tak, było ciężko, ale z dystansu widzę, że to, co mi ciążyło, wynikało z moich wad, chociaż wtedy byłam innego zdania. Mogłam odejść, nikomu by to nie przyniosło szkody. Cieszę się, że przetrwałam, bo życie na literackich portalach wtedy to był równoległy żywot, czułabym bez niego pustkę, ktorą zasypywałabym na pewno czymś, co by mi jej nigdy nie wypełniło. ????

  • kwiecień 10, 2019 17:53

    no i fajnie, że wytrwałaś:)
    ale czy nie masz takiej świadomości, że jednak po drodze znaleźli się ludzie którzy Ci w tym pomogli?

  • kwiecień 10, 2019 18:15

    Na pewno. Ale wbrew pozorom nie byli to głaskacze po plecach, tylko ci, którym się chciało trzepnąć w ucho za każdym razem, gdy było trzeba.

  • kwiecień 10, 2019 15:19

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-1

  • kwiecień 10, 2019 17:46

    W pisaniu tekstów jak i komentarzy potrzebna jest pewna nutka szaleństwa, inaczej wszystko jest nieco drętwe. No i jeszcze sporo luzu że nie wspomnę o erudycji...

  • kwiecień 10, 2019 18:56

    ano ;)

  • kwiecień 10, 2019 19:25

    Co do trolli, to jedyny sposób, by się ich pozbyć jest rejestracja na e-maila do redakcji. I udowodnienie, że nie loguje się z tora. Kropka.

  • kwiecień 10, 2019 19:37

    Może jeszcze podanie, trzy zdjęcia i ksero dowodu osobistego?

  • kwiecień 10, 2019 19:45

    Dobry pomysł

  • kwiecień 10, 2019 19:47

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

  • kwiecień 10, 2019 19:51

    Ale czekajcie - Troll ma te zdjęcia i podanie? ;) hihi
    Odrębna sprawa - czrmu Trolle molestują marsa? Raz jeden nie mają powodu. imho

  • kwiecień 10, 2019 21:08

    Jak to nie mają powodu? Nie raz nie dwa komunikował o co mu chodzi, tak bywa kiedy niechęć przerodzi się w nienawiść,
    inna sprawa to definicja tego trolla.

    Ale
    Nie chce mi się wałkować tego tematu dalej
    , Marek zapracował na tego trolla dla poemaxu.

    Konto usunięte

    2-5

  • kwiecień 10, 2019 21:13

    Kurczaczek, jakie tu są łamigłówki...
    A ja lubię i Marka, i Trolle lubię - już tak kiedyś miałam, jak lubiłam kota i papugę, a kot mi chciał tę papugę zjeść... - konflikty motywów to paskudna sprawa ;/

  • kwiecień 10, 2019 21:17

    ano
    niestety taka prawda

  • kwiecień 10, 2019 21:19

    znaczy prawdą jest to co mówi Grzegorz

  • kwiecień 10, 2019 21:22

    Grzegorz to pajączek?
    a Troll to kto?
    kurcze jaka jestem blondynka!