Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon LiterackiPadają tu święte słowa z książek jeszcze bardziej świętych nazwisk.
Padają przekleństwa z ust samotnych imion.
Kilka z nich poznałem.

Podpadłem samochodowi, ale mi wybaczył.
Gdybym mówił językiem ulic o kości pacierzowej,
gdybym potrafił połączyć koraliki szańców i
fortów, byłbym jak bitmapa od kreski do kreski,

być może jeżem żeglarzy, wysoką kulturą
na przykład angielską, szczającą z Mickiewicza,
pomnikiem przygody w stodole pod Kielcami,

konserwatywnym krajem biało-żółtej tiary, wyczekiwanych kurew,
zapalniczek układanych równo,
wieszakiem, kończącym dzieło
Ilość odsłon: 263

Komentarze

styczeń 15, 2020 10:32

No cały wiersz jest o hipokryzji ubranej w orle piórka i upojonej Mickiewiczem aż nim szcza. :)

styczeń 15, 2020 10:21

Pawle zapalniczki rowno ukladane:) czyli na pokaz, wyczuwam tu fałsz.kto się bedzie bawił dla którego pamięć jest ważna w ustawianie rowno zniczy? Ano chrześcijańska hipokryzja bedzie się bawic, tak ja to widzę:)

styczeń 15, 2020 10:07

A ja ten wieszak skojarzyłem z koszulkami patriotycznymi, bo wers wcześniej jest mowa o zapalniczkach układanych równo, czyli zniczach, przynajmniej ja to tak skojarzyłem. Ale może to faktycznie o aborcję chodzi.

styczeń 15, 2020 09:43

Tak, mocny wiersz sklania do przemyśleń:) powrotów. I niech krzyczy:) niech krzyczy:)

Konto usunięte

2-22-22-22-2

styczeń 15, 2020 09:39

ludzi krzyczących krzyżem na ziemi
świecących purpurą owoców gdzieś tam kiełkujących
burdeli dla jaśnie- i ciemnych panów
a na czubku noża boże ciało

Pozdr.

styczeń 15, 2020 09:31

Nie jestem tez mocno obcykana z tej historii naszej smutnej. Pogromu kieleckiego nie mozna uogolniać. Nawet jeśli nie znam dobrze Aidegaart historii to myślę i zadaje sobie pytanie kto tam z tych naszych Polaków był? Bo kto stal obok żolnierza wojska ludowego czy obok MO? Myślę że stały najgorsze ciemne typy to jest właśnie ciemna karta naszej historii i ja nie mówię że wszyscy Polscy byli są źli. :) Dziękuję Ci za ten wiersz !:)

styczeń 15, 2020 09:31

Nie jestem tez mocno obcykana z tej historii naszej smutnej. Pogromu kieleckiego nie mozna uogolniać. Nawet jeśli nie znam dobrze Aidegaart historii to myślę i zadaje sobie pytanie kto tam z tych naszych Polaków był? Bo kto stal obok żolnierza wojska ludowego czy obok MO? Myślę że stały najgorsze ciemne typy to jest właśnie ciemna karta naszej historii i ja nie mówię że wszyscy Polscy byli są źli. :) Dziękuję Ci za ten wiersz !:)

styczeń 15, 2020 08:59

Narrator krzyczy to już kolejny wiersz autora w którym krzyczy:) chciałoby się powiedzieć nie wydzieraj się tak. Ale krzyczy autor w wierszach i krzyczy w komentarzach. Na długa metę krzyk może się znudzic:) ale co my tu mamy musimy trochę pogmerac w guglu nie wiem czy to dobre dla wiersza ale guglamy. Nie wiem nie dotarłam jeszcze co to jeż żeglarzy. Mamy mowa o tiarze bialo żółtej kolorach papieskich barwach kościoła katolickiego które wprowadził Pius jakis tam i mamy wieszak na koncu. Dla lepszego odczytu dalabym go w cudzyslow bo to nie jest pojecie zawlaszczone przez narratora chyba ze narrator byl w podziemiu aborcyjnym w którym to okropne narzędzie się stosuje;) wyguglowalam ten wieszak i są odsyłacze "dlaczego Beata Szydło dostaje wieszaki? "Mi wieszak kojarzy się z trauma ale nie aborcyjna. Dostałam nim kiedyś od ojca jak wyzwalam ojca od pijakow. Starsza siostra katoliczka odparla: jest przykazanie czcij ojca i matke swoja. Ale przeciez tu nie o moj wieszak chodzi tylko te najgorsze zbrodnicze narzedzie ze swiata aborcyjnego. Bez wujka gugla bylabym cienka co to ten " wieszak" znaczy. Dlatego mowie lepiej byloby dac w cudzyslowiu ale to ja. Mamy tez nawiazanie do pogromu kieleckiego. Ludnosc polska wiadomo kogo zaatakowala. Ale tez uczestniczyli w tym zolnierze ludowego wojska i MO. Mój ex gdyby to przeczytał pewnie tak by mi napisal: wiersz antypolski anty kościelny. Nie wiem czy bym się z nim zgodziła. Na pewno autor serwuje nam smutny obraz gdzie świętość miesza się z profanum . Obiektywnie rzecz ujmując chce nam pokazać że pod obrusem świętości kryje się zamiast sianka jeden wielki syf i tiara bialo żólta nam nie pomoże ani nawet Mickiewicz. Gorzkie prawdy tu zawarte bo w pogromie Polacy stali obok MO :( wiersz mi się podoba wali po łbie i taki ma być.

styczeń 15, 2020 01:05

Tym razem mi się podoba. Pewnie nie do końca rozumiem przekaz, ale czuję go jako strumień słów. Doceniam zapis, choć jest to rodzaj szyfru. Niczego nie piszesz wprost, bojąc się oczywistości, powtórzeń i banału. Wszystko szyfrujesz. Tu jest ok, ale czy to nie jest u Ciebie zbytnią manierą? Pozdrawiam

styczeń 15, 2020 00:51

Gdybym mówił językiem ulic o kości pacierzowej, - czyli o przysłowiowym bólu dupy.