Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

marzec 01, 2019 23:41

Drodzy Poemaxowicze!

Z pewnym opóźnieniem informuję, że w połowie lutego wykonałem płatność za odnowienie domeny poemax.pl na kolejny rok. Kosztowało nas to 122,99 zł brutto.
Na koncie zrzutka.pl, na które zbieraliśmy środki na uruchomienie i utrzymanie naszego portalu, pozostało aktualnie 1004,78 zł. To niby całkiem sporo, zważywszy że hosting kosztuje nas obecnie niecałe 300 zł. Jednak okazuje się, że dość szybko zbliżamy się do dostępnego w ramach obecnego pakietu limitu przestrzeni dyskowej. Rok temu nasz Poemax zajmował ok. 1 GB, a obecnie zajmujemy już prawie 5.5 GB. A limit to niewiele ponad 6 GB. Z tego względu niedługo będziemy chyba musieli przejść na wyższy i droższy pakiet, który kosztuje 554,28 zł brutto rocznie i w którym ten limit wzrośnie do 14 GB. Nasze roczne koszty utrzymania wzrosłyby wówczas do około 700 zł. To już dość poważna kwota. Ze swojej strony spróbuję przymierzyć się jeszcze do obniżenia ich trochę poprzez przeniesienie domeny do innego dostawcy usług, gdyż obecny (firma KEI) był tani na starcie, ale dość drogo liczy sobie za przedłużenie. Inną możliwością jest rezygnacja z lub zmiana parametrów kopii bezpieczeństwa. To zwolniłoby ilość dostępnego miejsca, ale oczywiście zmniejszyłoby bezpieczeństwo naszych publikacji w przypadku awarii.
Zważywszy na powyższe uwarunkowania, za jakiś czas - być może pod koniec roku - będziemy musieli wystąpić do Was z prośbą o finansowe wsparcie dalszego istnienia naszego portalu.
Na razie jednak cieszmy się, że działa on i że się rozwija. Właśnie sprawdziłem, że mamy już 299 aktywnych kont użytkowników :)

Paweł


  • marzec 02, 2019 02:07

    Pawle wielki szacun, że dbasz o tu o tak ważne sprawy i przedstawiasz je w klarowny sposób.

    Wielkie dzięki

    Pozdrawiam

  • marzec 02, 2019 12:08

    A może "dobra zmiana" poda nam pomocną dłoń? Tylko jako grupa wyborców wyglądamy mizernie :(