Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

Tematy dyskusji


 • Krytyka poetycka

  czerwiec 24, 2020 14:58, ostatnia odpowiedź z listopad 14, 2021 22:20, wszystkich 1.

  Zapraszamy do kontynuowania poemaxowej akcji 'krytyka poetycka', gdzie zamieszczamy teksty o których chcielibyśmy się dowiedzieć samej prawdy i tylko prawdy. :) poznanie owej umożliwi nam nasz ulubiony krytyk Paweł Podlipniak.

  Wspomnianą akcję dla odważnych znajdziecie tu:
  http://poemax.pl/kontener/759-maj-i-czerwiec-2020

 • Życzenia świąteczne

  grudzień 24, 2020 00:12, ostatnia odpowiedź z styczeń 03, 2021 00:22, wszystkich 8.

  Niebawem Wigilia. Dla wielu z nas miły dzień, ale dla niektórych to trudny i samotny czas. Wszystkim życzymy gorąco zdrowia, ukojenia, pokoju w sercu, prostych, małych radości i dużo ciepła.

  Bądźmy dla siebie wzajemnie mili i obdarzajmy się szacunkiem oraz miłością, nie w takich czasach, ale w gorszych, dawaliśmy sobie radę. :)

  Wesołych świąt!

 • Koszty funkcjonowania i sprawy techniczne

  wrzesień 22, 2020 11:54, brak odpowiedzi.

  Drodzy Poemaxowicze!

  W ostatni piątek opłaciłem hosting naszego serwisu na kolejny rok. Koszt wyniósł 425,28 zł. Natomiast domena poemax.pl została opłacona już jakiś czas temu, 10 lutego, i kosztowało to nas 122,99 zł.
  W efekcie na koncie zrzutki pozostało już stosunkowo mało środków, bo jedynie 212,23 zł.
  https://zrzutka.pl/aj89mj
  Pisałem tu już jakiś czas temu, że głównym czynnikiem generującym koszty jest przestrzeń dyskowa jaką zajmuje nasz portal. W tej chwili jest to już prawie 9 GB, a obecnie przyznany nam limit wynosi 10 GB. Z moich obliczeń wynika, że osiągniemy go za maksymalnie pół roku. Zatem, mimo że formalnie mamy pakiet opłacony do 18 września 2021, to już za te kilka miesięcy będziemy musieli dopłacić za powiększenie limitu gigabajtów, co nasz usługodawca realizuje w ten sposób, że odpowiednio skraca czas, za który usługa jest opłacona. A więc pewnie gdzieś w pierwszych miesiącach przyszłego roku będziemy musieli się znów zrzucić na dalsze funkcjonowanie Poemaxa. Dam znać, gdy ten czas nadejdzie.

  Paweł

 • Życzenia świąteczne

  kwiecień 11, 2020 08:32, ostatnia odpowiedź z kwiecień 12, 2020 22:38, wszystkich 14.

  Chciałabym w imieniu Redakcji, ale też własnym złożyć Wam serdeczne życzenia świąteczne. Trudno o to, aby te święta były wesołe ale mogą być spokojne i zdrowe, o ile o to zadbamy. Życzę Wam i sobie dobrego czasu, czy to w samotności, kiedy pisze się dobre teksty, czy też w wąskim gronie najbliższych kiedy powstaje życie, o którym się potem pisze. Na wszystko jest odpowiedni czas, obyśmy zrozumieli co przynoszą nam właśnie takie a nie inne święta i wykorzystali szansę na wewnętrzny spacer.

  Uściski, ucałowania i serdeczności. L.

 • Życzenia noworoczne - 2020!

  grudzień 31, 2019 11:47, ostatnia odpowiedź z styczeń 02, 2020 12:19, wszystkich 5.

  Kochani, wszystkim stałym bywalcom Poemaxu, całej Redakcji i Radzie Programowej, darczyńcom, wszystkim sympatykom zaglądającym do nas raz po raz, a także zbanowanym i obrażonym :), życzę w imieniu swoim i trochę Waszym, aby Nowy Rok przyniósł nam wytchnienie, uspokojenie, ale też spełnienie planów i marzeń, sukcesy poetyckie, biznesowe i prywatne, a także aby był to rok pełen nadziei, wiary i miłości. I fizyki. Żartowałam :) Rok miłości, nade wszystko.

  Pozdrawiam!

 • Spotkanie autorskie - Paweł Contigo Biliński "Część urojona"

  październik 14, 2019 22:36, brak odpowiedzi.

  Drodzy!

  W najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się kolejna 7. edycja Festiwalu dużego Formatu. I właśnie w ramach tego wydarzenia, w sobotę 19 października br. o godz. 15.00 w PROMIE Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 nasz redakcyjny Kolega Paweł 'Contigo' Biliński zaprezentuje swój pierwszy tomik poetycki pt. Część urojona.

  Zachęcamy do przyjścia i udziału w spotkaniu!

  Poniżej link do wydarzenia:

  https://www.poecipolscy.pl/aktualnosci/7-festiwal-duzego-formatu/


 • Alleluja!

  kwiecień 21, 2019 07:26, ostatnia odpowiedź z kwiecień 21, 2019 21:51, wszystkich 3.

  Wesołych Świąt! Po

  Wszystkim Wam życzymy zdrowych i spokojnych świąt Wielkanocnych, czasu spędzonego tak jak zawsze chcieliście. Niezależnie od naszych podziałów religijnych czy politycznych, niezależnie od wieku, płci czy orientacji. Oby ten świat był dla nas, szczególnie przyjazny i otwarty, tak aby nikt nie czuł się samotny.

  Jeśli zaś ktoś odczuwa nutkę nostalgii albo tęsknoty i nie ma jej gdzie ukoić, zapraszamy na nasze gościnne forum.

  Pozdrawiamy!

 • Powiększenie limitu przestrzeni dyskowej

  kwiecień 17, 2019 18:54, ostatnia odpowiedź z kwiecień 21, 2019 20:53, wszystkich 2.

  Drodzy Poemaxowicze!

  Parę dni temu dobrnęliśmy praktycznie do końca dostępnego limitu przestrzeni dyskowej, który wynosi 6 GB. Groziła nam konieczność przejścia na wyższy pakiet hostingowy, dający ponad 2x więcej miejsca na dysku i prawie dwukrotnie większy miesięczny transfer (który akurat wykorzystujemy w małym stopniu), ale aż dwa razy droższy. Na szczęście udało mi się wynegocjować z naszym usługodawcą samo powiększenie limitu dostępnego miejsca za przystępną cenę 1,84 zł za każdy dodatkowy GB. Czyli zamiast dotychczasowych 22,99 zł/mies. od teraz płacimy 24,83 zł, co spowodowało, że opłacony z góry okres abonamentowy skrócił nam się z 20 października do 6 października - wtedy to trzeba będzie zapłacić za kolejny rok z góry. Te miesięczne koszty niechybnie jeszcze wzrosną, gdyż przez ostatni rok przybyło nam około 4 GB plików, zatem jak tak dalej pójdzie, to za rok od teraz będzie to już około 10 GB. Na razie jednak możemy spać (a właściwie pisać i publikować) spokojnie, bo wszystko jest opłacone do października, a poza tym mamy jeszcze całkiem sporo środków na dalsze funkcjonowanie na koncie naszej zrzutki, z której się finansujemy.

  Pozdrawiam serdecznie
  Paweł

 • Odnowienie domeny i inne sprawy techniczno-finansowe

  marzec 01, 2019 23:41, ostatnia odpowiedź z marzec 02, 2019 12:08, wszystkich 2.

  Drodzy Poemaxowicze!

  Z pewnym opóźnieniem informuję, że w połowie lutego wykonałem płatność za odnowienie domeny poemax.pl na kolejny rok. Kosztowało nas to 122,99 zł brutto.
  Na koncie zrzutka.pl, na które zbieraliśmy środki na uruchomienie i utrzymanie naszego portalu, pozostało aktualnie 1004,78 zł. To niby całkiem sporo, zważywszy że hosting kosztuje nas obecnie niecałe 300 zł. Jednak okazuje się, że dość szybko zbliżamy się do dostępnego w ramach obecnego pakietu limitu przestrzeni dyskowej. Rok temu nasz Poemax zajmował ok. 1 GB, a obecnie zajmujemy już prawie 5.5 GB. A limit to niewiele ponad 6 GB. Z tego względu niedługo będziemy chyba musieli przejść na wyższy i droższy pakiet, który kosztuje 554,28 zł brutto rocznie i w którym ten limit wzrośnie do 14 GB. Nasze roczne koszty utrzymania wzrosłyby wówczas do około 700 zł. To już dość poważna kwota. Ze swojej strony spróbuję przymierzyć się jeszcze do obniżenia ich trochę poprzez przeniesienie domeny do innego dostawcy usług, gdyż obecny (firma KEI) był tani na starcie, ale dość drogo liczy sobie za przedłużenie. Inną możliwością jest rezygnacja z lub zmiana parametrów kopii bezpieczeństwa. To zwolniłoby ilość dostępnego miejsca, ale oczywiście zmniejszyłoby bezpieczeństwo naszych publikacji w przypadku awarii.
  Zważywszy na powyższe uwarunkowania, za jakiś czas - być może pod koniec roku - będziemy musieli wystąpić do Was z prośbą o finansowe wsparcie dalszego istnienia naszego portalu.
  Na razie jednak cieszmy ...

 • Konkurs na frustratynkę - WYNIKI

  luty 21, 2019 11:08, ostatnia odpowiedź z luty 24, 2019 10:29, wszystkich 10.

  Mam zaszczyt ogłosić wyniki naszego błyskawicznego konkursu na frustratynkę walentynkową 2019.

  1. Miejsce pierwsze na podium - 12 punktów

  Walentynka z reklamy"precz z mową nienawiści" - CYTRA
  http://www.poemax.pl/publikacja/8077-6-walentynka-z-reklamy-precz-z-mowa-nienawisci-slash-frustratynka-konkurs-slash

  2. Miejsce drugie - 11 punktów

  Frustratynka dla samodzielnych - Tutejsza
  http://www.poemax.pl/publikacja/8099-11-frustratynka-dla-samodzielnych-slash-konkurs-slash

  3. Miejsce trzecie - 9 punktów

  Pogietym ISBD (cud psychiczny, piosenka to była, ale się zgubiła) - Herbat nickt
  http://www.poemax.pl/publikacja/8049-1-pogietym-isbd-cud-psychiczny-piosenka-to-byla-ale-sie-zgubila-slash-frustratynka-konkurs-slash

  Gratulujemy zwycięzcom!

  Temat nie był łatwy, bo choć frustracja towarzyszy nam dość często, ująć ją w wiersz - to dopiero wyzwanie. :) Tegoroczny konkurs był z pewnością dopiero wprawką do porządnej frustratynki, możecie więc zbierać materiał na kolejne konkursy.

  Do zdobywców 2. i 3. miejsca prześlemy okolicznościowy dyplom, natomiast na Cytrę oczekuje dyplom plus upominek. :) Pozdrawiam


  Pozdrawiam