Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

grudzień 21, 2021 19:23

Drodzy Użytkownicy!

Przez dość długi czas udawało nam się pokrywać koszty działania Poemaxa z zebranych wcześniej pieniędzy. Niestety, opłaty są coraz wyższe (nasz portal to już ponad 9,5 GB danych, a między innymi od przechowywanej ilości danych zależy cena hostingu), a środków nam systematycznie ubywało.
Obecnie hosting kosztuje nas 109,92 zł za kwartał. Przy poprzedniej płatności (we wrześniu) dołożyłem 21 zł, a obecną płatność wykonałem w całości z własnych pieniędzy. Hosting jest w efekcie opłacony do 18 marca. Do tego dojdzie w lutym coroczna opłata za domenę. Ostatnia jej wysokość to było 122,99 zł. Jeśli to wszystko dodać, to wyjdzie, że na kolejny rok działania potrzebujemy kwoty 452,75 zł. Tak naprawdę jednak ta kwota będzie większa, gdyż zbliżamy się do limitu przestrzeni dyskowej, który wynosi niewiele ponad 10 GB, i w ciągu najbliższych paru miesięcy będzie trzeba go powiększyć, a wówczas kwartalne opłaty wzrosną. Oceniam, że powinniśmy mieć zabezpieczone jakieś 700 zł.

Dlatego chciałbym Was poprosić o wpłaty na dalszą działalność portalu. Myślę, że aby nie komplikować, możemy użyć naszej "historycznej" zrzutki, z której portal był dotąd finansowany. Oto jej adres:
https://zrzutka.pl/aj89mj

Wiem, że to nie najlepszy moment, bo tuż przed Świętami, ale nie chciałem tego apelu zostawiać na ostatnią chwilę. Mamy więc te kilka dni obecnego roku i cały styczeń przyszłego na uzbieranie koniecznej kwoty. Będę się w tej sprawie jeszcze przypominał. A wszystkim, którzy zdecydują się wpłacić już teraz serdecznie dziękuję!

Paweł Biliński


  • grudzień 26, 2021 15:41

    Tłuściochu co na biedne dzieci wpłacasz, wesprzyj też i portal ;)

    Konto usunięte

    2-32-3

  • grudzień 27, 2021 11:44

    Ech, chyba w dobrym momencie wróciłam, a stało się to zupełnie przypadkiem, ba, nawet zapomniałam nazwy portalu, żeby się móc zalogować. Jasne, że się dorzucę. Najlepsze życzenia poświąteczne i noworoczne dla Ciebie, Pawle i Wszystkich :)

  • grudzień 27, 2021 20:22

    Witaj Pawle, podaj numer konta i nazwę podmiotu (odbiorcy) to wpłacę, bo za pomocą "Zrzutki" nie mogę.
    Pozdrawiam

  • grudzień 30, 2021 15:01

    Witam. Ja myślałam naiwnie, że wszystkim brakuje miłości, a nie pieniędzy :))

  • styczeń 02, 2022 12:53

    Resk - pięknie dziękuję. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
    Tallea miłości też, oczywiście. Ale oprócz niej bywają i inne niedobory ;)
    Leszku - bardzo Ci dziękuję. Czy mógłbyś mi napisać wiadomość prywatną na FB?

    Pozdrawiam wszystkich i życzę aby ten rok był lepszy niż poprzedni!

  • styczeń 07, 2022 08:29

    Styczeń to miesiąc 'na przednówku' ale jestem przekonana, że do 1 lutego zepniemy się i każdy wpłaci tyle ile może. :) czasem wystarczy 10-20 zł, a jeśli ktoś moze, to oczywiście więcej. Piszę o tym, bo nie godzi się, żeby nasz ulubiony Redaktor Techniczny finansował wszystko sam. :) choćby dlatego, że wkłada w portal najwięcej pracy i serca.

    Poemax to 'my', dołóżmy się do 'naszego garnuszka'. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

  • styczeń 18, 2022 10:17

    Podnoszę post.

  • styczeń 26, 2022 23:51

    Drodzy Użytkownicy!

    Mam do przekazania nowe wiadomości dotyczące kosztów utrzymania naszego serwisu: dobrą i złą :)

    Na początek zła: nasz dostawca hostingu (vipserv.org) w efekcie rosnących kosztów własnych był zmuszony podnieść ceny usług o 16 %. Na samym końcu wklejam wiadomość od niego w tej sprawie.

    A teraz dobra!
    Jeszcze przed informacją o podwyżce ponegocjowałem trochę i udało mi się uzyskać dla nas pakiet hostingowy znacznie lepiej dopasowany do charakterystyki naszego portalu: zmniejszony do 16 GB transfer (który i tak spokojnie nam wystarczy), ale w zamian za to przestrzeń dyskową zwiększoną do 15 GB, czyli o 50%! A to wszystko za praktycznie takie same pieniądze i to już po podwyżce. To kapitalna sprawa, bo obecnie dobijamy do 10 GB, a istniejemy 5 lat, zatem z prostych wyliczeń wynika, że przestrzeni dyskowej powinno nam wystarczyć na kolejne 2,5 roku i przez ten czas nie będziemy musieli przechodzić na droższy pakiet.

    Po wykonaniu prostych obliczeń wychodzi, że aby utrzymać Poemax do końca roku potrzebujemy 524 złote. Jednocześnie pojawiły się wpłaty od Was (za które bardzo dziękujemy!) na zrzutka.pl oraz w jednym przypadku bezpośrednio na konto bankowe na łączną kwotę 245 zł.
    Z tego wynika, że potrzebujemy już tylko 279 zł. Ale to jest tak "na styk" i nie uwzględnia ewentualnych dalszych wzrostów cen (mamy sporą inflację, więc trzeba się z nimi liczyć), więc tak naprawdę dobrze byłoby zebrać z pewnym zapasem, czyli jakieś 350-400 zł.

    Zatem proszę Was o dalsze wsparcie. Fajnie byłoby opłacić wszystko z góry do końca roku, tak żebyśmy mogli spać spokojnie i skupić się już tylko na poezji :)

    Przypominam adres zrzutki: https://zrzutka.pl/aj89mj
    Właśnie zaktualizowałem jej opis, tak aby nie budziło wątpliwości, że jest nadal aktywna.

    Z góry dziękuję za Wasze wsparcie!

    Paweł

    ---
    Wiadomość od vipserv.org:

    inflacja, ceny +16% - 21/01/22

    Jak wszyscy na pewno zauważyliśmy, w związku z szalonym dodrukiem pieniądza (oficjalnie + ok. 90% więcej pieniędzy w obiegu od początku 2020 w Polsce), inflacja jest bardzo wysoka i dalej rośnie. Otrzymaliśmy już podwyżki kosztów utrzymania większości naszych serwerów o +33% argumentowane przez serwerownie, z której korzystamy, rosnącymi cenami prądu. Kilka miesięcy temu otrzymaliśmy też podwyżki kosztów utrzymania adresów IPv4 o +130% i podwyżkę za ustawianie nowych adresów z 0zł do 107zł (!) co bardzo utrudniło i podniosło koszty zmian serwerów na nowe modele - a to właśnie zmiana na nowe modele (postęp technologiczny) pozwalała nam na utrzymywanie cen na stałych poziomach przez ponad 10 lat (2009-2019). Od polskiego rządu otrzymaliśmy podwyżkę podatków "Polski Ład" zwiększającą stawkę podatku "składka zdrowotna" o ok. +340% (!!!) a większość przedsiębiorców otrzymała jeszcze większe podwyżki co niewątpliwie przełoży się wkrótce na jeszcze wyższe ceny. Ceny elektroniki kolejny rok z rzędu wzrosły o 15-25%. Jak wszyscy widzimy koszty życia także rosną w zastraszającym tempie.

    Zostaliśmy więc zmuszeni do podniesienia cen odnowień wszystkich naszych usług o +16% Zmiana dotyczy wszystkich przyszłych wpłat. Aktualną cenę odnowienia można sprawdzić zawsze w panelu płatności (a ceny za poszczególne pakiety są widoczne także na naszej głównej stronie).

    Ktoś może zapytać dlaczego rząd (i rządy na całym świecie) tak dodrukowuje pieniądze? Odpowiedź: by zdewaluować zaciągnięty przez siebie dług (wartość nominalna długu się nie zmienia a realna wartość długu maleje przez inflację i łatwiej go "spłacić" - oczywiście do żadnej spłaty nie dojdzie lecz dzięki temu można zaciągnąć więcej długu). Czyim kosztem jest to wykonywane? Najbardziej kosztem tych którzy mają oszczędności, w dalszej kolejności posiadających kredyty ze zmienną stopą procentową, a także jak widać wokół – wszystkich.

  • styczeń 27, 2022 10:46

    czy możesz wrzucić tutaj numer konta, na które można wpłacać kasę please?

  • styczeń 30, 2022 01:23

    Rafał, bardzo dziękuję za chęć wsparcia, jednak konta nie chciałbym upubliczniać. Proszę o prywatną wiadomość na contigo@poemax.pl lub na FB
    Pozdrawiam serdecznie

  • styczeń 30, 2022 10:38

    Kochani, jeszcze trochę brakuje.

  • luty 09, 2022 00:25

    Śpieszę donieść, że właśnie przedłużyłem na kolejny rok ważność naszej domeny poemax.pl. Opłata była taka, jak poprzednio, czyli 122,99 zł. Płatność wykonałem ze środków wpłaconych przez jednego z użytkowników bezpośrednio na konto (bardzo dziękuję!).
    Natomiast na zrzutka.pl mamy obecnie uzbierane 255 zł, a na przedłużenie hostingu na kolejny rok potrzebujemy dokładnie 437,88 zł. Brakuje zatem niecałych 183 zł. Ja oczywiście jeszcze dorzucę coś od siebie, ale dobrze byłoby, gdyby ktoś mi trochę pomógł ;)
    Płatność jest wymagana do 28 marca.
    Z góry pięknie dziękuję
    Paweł

  • marzec 23, 2022 09:24

    Dzisiaj mija 5 lat od założenia portalu.
    Serdecznie gratulujemy!

    Prosimy o wpłaty, celem jego utrzymania. Razem możemy wszystko. Osobno, niewiele.

  • marzec 31, 2022 00:51

    No więc tak: zbieraliśmy, zbieraliśmy i... uzbieraliśmy! Hurraaa! :)
    Melduję, że ze środków ze zrzutki (po dorzuceniu kilku dyszek od siebie) opłaciłem 28 marca kolejny rok hostingu dla naszego portalu (koszt: 437,88 zł). Czyli mamy rok spokoju. No, prawie, bo w lutym będzie trzeba opłacić domenę.
    Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce! Dzięki Wam będziemy istnieć przynajmniej o jeden rok dłużej ;)

    Paweł

  • marzec 13, 2023 21:47

    Przypominamy o dobrowolnej zrzutce na działalność Portalu.