Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

wrzesień 18, 2021 11:38

Publikuję od pewnego czasu moje wiersze na portalu poemax. Normalną rzeczą jest, że niektorym moje wiersze bardziej się podobają, niektórym mniej. Martwi mnie jednak niska kultura niektórych wypowiedzi. Jest dużo hejtu, być może spowodowane jest to moimi przekonaniami religijnymi, których nie ukrywam. Wiem, że są ludzie inaczej myślący niż ja, jednak muszą pogodzić się z tym, że katolicy są i czasem piszą nawet wiersze religijne. Poziom niektórych komentarzy jest żenujący, zdarzają się nawet wulgaryzmy. Ludzie, szanujmy się nawzajem.

Oczywiście są także merytoryczne komentarze. Za te, nawet krytyczne, dziękuję.

Jednak walczmy z tą mową nienawiści na tym portalu.


  • wrzesień 18, 2021 12:02

    Tutaj taki klimat, utrzymują się najzdolniejsi z silną psychiką ;)

    Konto usunięte

    2-32-3

  • wrzesień 18, 2021 12:27

    Na otarcie łez:

    https://www.youtube.com/watch?v=R79GXer-1mk

    Konto usunięte

    2-32-3

  • wrzesień 19, 2021 19:30

    kurgan jak ja uwielbiam utwory, które wstawiasz :)

  • wrzesień 18, 2021 13:12

    "Poziom niektórych komentarzy jest żenujący, zdarzają się nawet wulgaryzmy. Ludzie, szanujmy się nawzajem"... Podpisuję się.

    Konto usunięte

    2-3

  • wrzesień 18, 2021 13:30

    I tak będzie nadal

    Konto usunięte

    2-32-3

  • wrzesień 18, 2021 13:30

    Miodowe komentarze to nie ten portal!!!

    Konto usunięte

    2-32-3

  • wrzesień 18, 2021 14:32

    Nie lubię katolicyzmu. Nie nienawidzę, nie dyskryminuję, po prostu nie lubię i nie podoba mi się. I katolicy muszą się z tym pogodzić. Takie jest moje przekonanie, z którym się nie ukrywam.

    Konto usunięte

    2-4

  • wrzesień 20, 2021 17:19

    Napastliwe katolstwo powinno być tępione na portalu z mocną stanowczością!

    Konto usunięte

    2-22-22-22-22-2

  • wrzesień 19, 2021 18:12

    Ja przeważnie nie piszę komentarzy, tylko wpisy grzecznościowe.
    Za to zostałem nawet nazwany lizusem.
    I co?

  • wrzesień 19, 2021 18:20

    A ja to lubię, Leszku. To miłe, kiedy ktoś po prostu daje znać, że był, widział, czytał. Nie uważam, żeby istniało jakieś upoważnienie do wystawiania komentarzy albo reguły dotyczące ich merytoryczności. Pogadać też można, a tekst może być dobrym pretekstem. Pozdrawiam

    Konto usunięte

    2-4

  • wrzesień 19, 2021 18:41

    Naprawdę czy to jest ważne katolik czy nie, czy to takie straszne jeśli tak? Wszyscy jesteśmy czującymi i myślącymi ludźmi, to nie powód żeby się szarpać i złorzeczyć, poważnie, trochę kultury w końcu jesteśmy w przybytku sztuki ;)

    Konto usunięte

    2-42-4

  • wrzesień 19, 2021 19:04

    no dla autorki wątku ważne jak widać, więc kulturalnie zaznaczam, że dla mnie też.

    Konto usunięte

    2-4

  • wrzesień 20, 2021 16:48

    Przybytek sztuki, to nie kościół, cerkiew, meczet itd. itd.
    Miejsce sztuki sakralnej jest zasadniczo różne od świeckich.
    Nie chodzi się tam nawracać na zdrowy rozsądek.
    W świeckich zakątkach też nie należy ewangelizować.
    Proste. A jeśli dodamy do tego zachowanie w przestrzeni dookoła siebie to minimum kultury, otrzymane od najbliższych, bądź przyswojone z otoczenia, lektur etc.
    to okaże się, że można koegzystować bez bólu

  • wrzesień 20, 2021 19:22

    Już się zdążyłem przyzwyczaić do takich okresowych lamentów. Tak naprawdę jedyny hejt i obraza jest ze strony trolla, wpadającego co jakiś czas na forum (gdy mu się tabletki kończą ;-)
    Z Twojej strony nachalność katolickiej ideologii powoduje niemiłe komentarze, i to raczej jest zrozumiałe. Nikt nie lubi ewangelizacji na siłę, nie jesteśmy dzikusami. Poza tym każda religia niszczy człowieka.

  • wrzesień 21, 2021 10:25

    Każdy pisze o tym co go boli. Nie kneblujmy ludzi, bo można się udusić.
    Merytoryczny, bez wulgaryzmów komentarz zawsze na wagę złota.

  • wrzesień 21, 2021 15:12

    Elżbieto, może napiszę coś co Cię zbulwersuje, ale tak uważam. O ile wulgarne wypowiedzi atakujące wiarę katolicką czy inną i jej wyznawców można uznać za oburzające, o tyle wpisy modlitewne, z naiwnie prezentowaną religijnością NA ZUPEŁNIE ŚWIECKIM portalu, również mogą kogoś oburzać. To trochę nachalne, mimo wszystko. Słowo przeciw słowu.

    Kultura wypowiedzi to nie tylko grzeczne odpowiadanie na pytania, albo komentowanie bez wyzwisk lub obrażania innych. To również wyczucie, gdzie, co i w jakiej ilości lub jakości można publikować. To nie jest strona modlitewna.

    Pozdrawiam