Z uwagi na ustawienia prywatności nie wszystkie dane tego użytkownika są widoczne

Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

Nazywam się: worlach

Ilość odsłon: 1273

Komentarze

Konto usunięte

2-32-32-32-32-3

kwiecień 07, 2018 23:59

Więc się nie pozbywaj :-) Wszystkich NIE zadowolisz, nawet mnie a ważne żebyś pisał w zgodzie ze sobą...Ja piszę co myślę ale broń Boże nie oczekuje, że ktoś coś będzie zmieniał.

Ps.Tylko nie przesadz a alko. bo wyladujesz na ścianie :-) :-) :-) Nawzajem miłej niedzieli, pozdrawiam.

kwiecień 07, 2018 23:16

To ja się tam przejdę w przyszłym tygodniu. Poza tym, dziękuję za Twój obszerny komentarz. Wiem, że masz rację z tym ostatnim wtrętem, ale żal mi się go pozbyć.
Naprawdę, niezła interpretacja, a w Twoim komentarzu nie ma kropli antysemityzmu, choć peel może się tak poczuć.
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Konto usunięte

2-32-32-32-32-3

kwiecień 07, 2018 21:57

No Społem, Społem ;-) polecam wystrój i klimat rodem z PRL... Przez Halę codziennie przejeżdżam do roboty tramwajka, nie wiem o który lokal Ci chodzi konkretnie ale w różnych przybytkach się bywało ;-) Teraz to już stara dupa jestem, tak więc unikam raczej takich lokali jak i % ;-)

Odnośnie wiersza który mi wysłałeś:

cytat którego użyłeś na wstępie ''są stany, nie ma autostrad'' skojarzył mi się bardzo niedosłownie, a mianowicie ze stanami emocjonalnymi i jakimś brakiem. Autostrady niczym dendryty, połączenia nerwowe przekazywanie bodźców, synapsy i te sprawy aby wszystko pod kopułką pracowało prawidłowo. Różne mamy te stany emocjonalne...prawda?

Pierwsze dwa wersy pierwszej zwrotki odniosłabym do jakiegoś wyobcowania, ''ciemne gwiazdy w ich oczach'' pierwsze skojarzenie-''Koralina'' Nail Gaimana. Tylko tam postacie miały czarne guziki zamiast oczu. Świat przedstawiony w Koralinie był dwoisty, walka dobra ze złem, było to tam bardzo mocno zaakcentowane, przynajmniej w moim odbiorze. Wers: rzucasz monetą na bezdomne koty nauczysz je srać sarterem i marksem- moim jednoznacznym skojarzeniem jest tu krytyka lewicowych intelektualistów, bezdomny kot rysuje mi się tu jako człowiek bez wyrobionych poglądów i kręgosłupa moralnego który za paczkę fajek zaśpiewa jak mu zagrają. Myślę, że nie chodzi tu jednak o poglądy bo równie dobrze mógłbyś wstawić tutaj prawicowych myślicieli, a o niestabilność ludzkich przekonań, co według mnie jest niebezpieczne i jest zmorą każdego społeczeństwa.

Druga zwrotka jest bardzo brutalna, podmiot liryczny chyba się źle czuje w tym mieście ;-) Dużo w niej żalu. Wers: jezus osiedlowych sklepów i ulic-automatyczne skojarzenie-wiem zabrzmi głupio ale żyd. Nie odnosiłabym tego wersu absolutnie do Jezusa Chrystusa, natomiast do żydów ogólnie rzecz ujmując (teraz wyjdę na antysemitkę)

Trzecia zwrotka: szczerze mówiąc bardzo zakręcona, podmiot liryczny wchodzi w rolę Boga?! który próbuje uleczyć sytuację ale nie potrafi albo po prostu zostawia sprawy swojemu biegowi. Podobno zwracanie się w trzeciej osobie jest oznaką choroby psychicznej ale tu jest na szczęście mowa o drugiej ;-)

Czwarta zwrotka: wers: nie pal tyle po nic Cię nie przykryje, w sensie że dym to zasłona przed światem? Problemami? Myślę jednak, że czasem trzeba w końcu Iana Curtisa nie zabiły papierosy... wers: weź się w garść pieniędzy, rzuć jak polska rzuca się na mięso w każdy piątek'' to mi się spodobało aż tak, że mogłabym wyjść na ulicę i krzyknąć! ;-) (Poczekam do przyszłego piątku)

Ostatnia zwrotka jakoś mnie nie przekonuje, diabła bym w to nie mieszała bo i tak jest mocno. Taka po prostu przekombinowana, nie wiem, nie ogarniam :-)

Tak się rozpisałam i teraz próbuje odnieść tytuł do całości tych swoich wywodów. (Za cholerę mi się nie klei) Jak to teraz czytam drugi, trzeci, czwarty raz...to nasuwa mi się pewne skojarzenie...prostytutki z Warszawskiej? ;-)

Ps. Jeśli o to chodziło to bardzo mnie się podoba.

pozdrawiam.

Konto usunięte

2-32-32-32-32-3

kwiecień 06, 2018 23:37

worlach,
zajrzyj do Społem na św.Tomasza...ciekawa jestem wiersza który byś być może napisał ;-) pozdrawiam

kwiecień 04, 2018 22:07

E, tam.
Ja po prostu mam tę moc ;)

kwiecień 04, 2018 22:01


Stylówa niepodrabialna :)

kwiecień 04, 2018 22:01


Stylówa niepodrabialna :)

lu*

2-5

kwiecień 04, 2018 20:49

Lubię jak mnie ktoś zaskakuje, ale żeby aż tak!