Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

czerwiec 27, 2022 11:07

Rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „debiutJana” na debiutancki tomik poetycki Czarnolas 2022 ????
Na wirtualnym posiedzeniu ????-???? ???????????????????????????? ???????????????? ????. zebrało się Jury I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „debiutJana” na debiutancki tomik poetycki ???????????????????????????????????? ???????????????? w składzie:
✔️Karol Maliszewski
✔️Jacek Dehnel
✔️Andrzej Saramonowicz
✔️Ireneusz Domański
✔️Paweł Podlipniak (sekretarz jury).
Na konkurs do ???????? ???????????????? br. nadesłano ???????????? zestawów z siedmiu krajów po ???????? wierszy. Po preselekcji dokonanej przez sekretarza jury Pawła Podlipniaka, w tym odrzuceniu zestawów naruszających wymogi regulaminowe, do puli finałowej trafiło ???????? zestawów opatrzonych godłami: wirydarz, ATENEA, Ufniak, czwartapalinodia, ARTEFAKTY, omikron, namolny, Krzykacz pospolity, Lady Kwali II, Polacy boso na K2.
Po gorącej dyskusji ???? ???????????????????????????? Jury postanowiło wydać następujący werdykt:
1. Nie przyznawać drugiej nagrody.
2. Przyznać dwa równorzędne wyróżnienia uhonorowane nagrodami finansowymi w wysokości po 500 zł autorom:
- Markowi Skalskiemu z Sanoka za zestaw opatrzony godłem „ARTEFAKTY”
- Oliwii Stępień z Byciny za zestaw opatrzony godłem „czwartapalinodia”.
3. Przyznać dwie równorzędne I nagrody uhonorowane wydaniem tomiku poetyckiego oraz kwotą 3 000 zł:
- Małgorzacie Osowieckiej z Sopotu za zestaw opatrzony godłem „Lady Kwali II”
- Katarzynie Wiśniewskiej z Owadowa za zestaw opatrzony godłem „Polacy boso na K2”.
Jury swoją decyzję podjęło uznając wysoki wyrównany poziom obu w/w zestawów, które w głosowaniu ostatecznym dzielił zaledwie 1 punkt.
Laureatom serdecznie gratulujemy


  • czerwiec 28, 2022 16:36

    Gratulacje Marku

  • czerwiec 28, 2022 21:36

    Dzięki Mirku; masz w tym udział ;-)

  • czerwiec 29, 2022 02:47

    Odważna teza
    Co złego, to nie ja????

  • czerwiec 29, 2022 08:51

    _i ode mnie - słowa uznania
    ...i życzenia dalszych sukcesów !

  • czerwiec 29, 2022 14:13

    Gratulacje! :)

  • czerwiec 30, 2022 21:38

    Wielkie dzięki.

  • lipiec 01, 2022 12:01

    Gratulacje!