Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

jak nie będziecie nas słuchać
to zgaśnie słońce krzyczą na ulicach 
kapłani od egipskich ciemności
zachęcając do honorowego oddawania krwi
zwycięstwo jest na rzut kamieniem
wystarczy tylko trafić w sedno
bo ze świeczką szukać kontrargumentów
ktoś tłumaczy że w tym wszystkim
najważniejsza jest młodzież
trzeba tylko dostosować przekaz
najlepiej się sprzedają cytaty z piosenek
więc kupuję ten o równości wszystkich 
wobec śmierci
Ilość odsłon: 2151

Komentarze

lipiec 23, 2017 10:59

:)

lipiec 22, 2017 22:11

Cieszę się, że mi się udało :)

lipiec 22, 2017 20:56

Nawet nawet (mimo że o polityce) - dobrze że nie została obrana żadna ze stron:)

lipiec 22, 2017 17:07

Równość wszystkich wobec śmierci jest jedyną prawdziwą równością w tym świecie. Nie lubię polityki, ale puenta jako puenta jest trafiona, właśnie z powyższego powodu :) Forma jest sucha, choć myślę, ze to świadomy wybór autora, żeby emocje tkwiły w treści, a nie w niej. Pozdrawiam serdecznie, nie opiniując niczego związanego z polityką. J :)

lipiec 22, 2017 15:29

Bardzo ładnie i na czasie, poertycko !

lipiec 22, 2017 14:55

I jeszcze: co do polityków Platformy, to nie mam złudzeń, że wielu z nich jest w coś umoczonych, i jeżeli mieli by ich za to uczciwie sądzić, to proszę bardzo, ale w ramach systemu demokratycznego i zgodnie z konstytucją, ale nie zgadzam się żeby ich sądzono za urojone morderstwo na bracie Kaczyńskiego, na to mojej zgody nie ma, bo jeżeli komuś można przylepić coś takiego, to każdemu można przylepić wszystko, również Tobie, i nie będzie miało znaczenia co Ty wybierasz.

lipiec 22, 2017 14:43

A partiokracja, owszem, była i jest. Taka konstatacja jest w sumie banalna. Nie byli doskonali i trzeba to próbować zmieniać, nawet reformować system sprawiedliwości, ale nie rozpierdalać przy okazji konstytucji i demokracji. Teraz prawie 30 lat pracy, jakiej by ona nie była, idzie psu w dupę. Z dwojga złego wolę tamtą partiokrację niż obecną.

lipiec 22, 2017 14:39

Fajny wiersz. Ale ja byłem wczoraj pod parlamentem i uważam, że to lepsze niż nic, a na śmierć jeszcze sobie poczekam. Na słabość opozycji parlamentarnej nic nie poradzę, i chyba przeceniasz otwartość Kaczyńskiego na argumenty, to jest wariat z klapkami na oczach, który żyje zemstą za urojone krzywdy, złośliwy, tchórzliwy gnom, który nienawidzi wszystkich i wszystkimi gardzi. Byłem tam i byłem świadomie i nie dlatego, że ktoś mi powiedział, że najważniejsza jest młodzież, byłem tam dla siebie.

lipiec 21, 2017 11:53

Kontrargumenty, to może mieć Pan Henio spod budki z piwem, bo nie ma partyjnego interesu w tym, żeby było inaczej, albo żeby było po staremu. Cała reszta, to jest "Gra o tron" partiokratów z wykorzystaniem pana Henia jako żywej tarczy albo do robienia słupków w badaniach statystycznych.

Konto usunięte

2-32-32-32-32-3

lipiec 21, 2017 11:42

w Sejmie padło wiele kontrargumentów.